В Україні мільйон родин можуть втратити субсидії

В Україні мільйон родин можуть втратити субсидії

Кабмін оновив правила призначення субсидій. З 19 травня повернули автоматичне перепризначення субсидій тим сім’ям, щодо яких немає суперечливих майнових моментів. Раніше всіх субсидіантів зобов’язали наново подавати документи.

Тільки 15% домогосподарств потрібно буде оновити документи для отримання субсидії. Усі подані в травні заяви опрацюють з урахуванням оновлених критеріїв

Зміни стосуються найперше майнового стану сім’ї. Не матимуть права на субсидії ті, хто має більше двох квартир чи будинків.  Також не отримають субсидії члени сімей, які здійснили впродовж 12 місяців перед зверненням купівлю іноземної валюти одноразово на суму понад 50 тис. грн.

Витрати держави на субсидії мали збільшитися. Але їх навпаки урізують, розповів ексміністр соціальної політики Андрій Рева:

  • Оскільки грошей у них бракує, вони почали шукати, як урізати витрати. Зокрема, скасували комісії з питань призначення субсидій. Раніше більше ніж 40 відсотків субсидій, які виплачувалися, призначалися саме за рішенням цих комісій. Тому, за моїми оцінками, з 3 мільйонів субсидіантів, які були раніше, за бортом системи опинились приблизно мільйон домогосподарств. Ви можете залишитися без субсидії, якщо зробили покупку більш ніж на 50 тисяч гривень, або, наприклад, продали трикімнатну квартиру і купили однокімнатну. В таких випадках раніше субсидія могла бути призначена, якщо комісія вивчить ситуацію в родині та дійде висновку, що субсидія їй потрібна. Тепер же такої можливості немає.

За матеріалами Газети по-українськи.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *