В Україні користувачів мобільного зв’язку можуть зобов’язати реєструватися за паспортом

В Україні користувачів мобільного зв’язку можуть зобов’язати реєструватися за паспортом

В Парламентський комітет з питань цифрової трансформації передали законопроєкт, що передбачає обов’язкову реєстрацію користувачів мобільного зв’язку за паспортом. Ті особи, хто цього не зробить, мобільні оператори з 1 січня 2025 року перестануть надавати послуги, тобто відключать.

Документ, що стосується ідентифікації користувачів електронних комунікаційних послуг, розмістили на сайті офіційного інтернет-представництва Комітету з питань цифрової трансформації.

В повідомленні йдеться, що  через стрімкий розвиток цифрової економіки, ідентифікація абонентів стає важливою складовою формування ефективної системи безпеки для захисту персональних даних користувачів.

  • Вже зараз багато хто користується Інтернет-банкінгом, отримує виписки на свої мобільні телефони, замовляє товари та послуги онлайн. Разом з цим зростають і ризики шахрайства. Внаслідок викрадення телефонів, у пам’ять яких були внесені персональні дані, виникають прикрі ситуації з банківськими рахунками, – йдеться у повідомленні.

Законопроектом передбачається, що кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання послуг. Зважаючи на те, що більшість абонентських номерів сьогодні вже «прив`язані» до конкретних осіб через банківські послуги, реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг є лише формальністю. В той же час вона створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем.

Ознайомитися з текстом документа можна за посиланням: https://bit.ly/3xuZMVv

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *