В Україні ініціювали конкурс поезії та прози серед військовослужбовців та ветеранів

В Україні ініціювали конкурс поезії та прози серед військовослужбовців та ветеранів

Міжнародний фонд «Відродження» ініціює конкурс поезії та прози серед військовослужбовців і ветеранів.  На конкурс «4.5.0»  військові і ветерани можуть подавати свої вірші, есе, щоденникові записи й оповідання.

У конкурсі можуть взяти участь військовослужбовці і ветерани російсько-української війни будь-якого віку, статусу служби тощо. Роботи, визнані за результатами конкурсу найкращими, увійдуть до антології, яка вийде друком у Видавництво Старого Лева наступного року. Переможці у своїх категоріях додатково отримають грошові призи у розмірі 45 тис. грн.

Учасники можуть подати свої роботи в категоріях:

 • Оповідання. Короткі літературні твори, що розповідають завершену історію. Обмеження за обсягом — до 20 000 знаків.

 • Есе. Авторські роздуми на задану тему, що відображають особисту точку зору та аналітичне мислення. Есе можуть включати аналіз подій, персональний досвід, рефлексії на актуальні питання. Обмеження за обсягом — до 10 000 знаків.

 • Нотатки або щоденникові записи. Персональні записи, що відображають щоденний досвід, думки, враження та емоції учасника. Цей жанр надає можливість зафіксувати автентичний досвід, спостереження та реакції на події в реальному часі. Обмеження за обсягом — до 15 000 знаків.

 • Вірші. Ліричні твори, що відображають емоції, думки та рефлексії автора. Обмеження за обсягом — до 40 рядків.

Конкурс зосереджений на темі війни в Україні, відображаючи особистий досвід, переживання, героїзм, мужність, втрати, надію та інші аспекти, пов’язані з військовими діями та їх наслідками.

До складу журі конкурсу ввійшли:

 • Ярина Чорногуз, письменниця, військовослужбовиця;

 • Павло (Паштет) Белянський, письменник, військовослужбовець;

 • Євген Лір, письменник, військовослужбовець, волонтер;

 • Олена Лотоцька, письменниця, військовослужбовиця;

 • Володимир Єрмоленко, письменник, філософ, волонтер;

 • Олена Герасим’юк, письменниця, парамедикиня;

 • Ростислав Семків, літературознавець, письменник.

Вимоги до творів: Приймаються твори написані українською мовою, є оригінальними та не публікувались раніше у друкованих книгах або альманахах. Твори, що публікувалися раніше онлайн, у соцмережах, блогах або спеціалізованих сайтах, можуть бути прийняті до участі.

Обмеження: Кожен учасник може подати не більше одного прозового твору в межах однієї категорії (не більше двох прозових творів загалом) та не більше 3 поетичних творів в межах категорії “поезія”.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму, додатково надавши основну інформацію про себе та короткий опис поданої роботи.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *