В Україні хочуть дозволити керувати автомобілями з 16 років

В Україні хочуть дозволити керувати автомобілями з 16 років

У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт. Якщо його приймуть, українцям дозволять сідати за кермо автомобілів 16 років, тобто ще в старших класах. Проєкт з’явився на сайті ВР України під номером №8093 – повідомляє NEWS Хмільника.

Так, у Парламенті зареєстровано законопроєкт № 8039 “Про внесення змін до деяких законів України щодо керування автомобілями”.

Авторами законопроекту є депутати Максим Єфімов, Євген Яковенко, Олександр Юрченко, Володимир Мороз, Анатолій Бурміч, Тетяна Плачкова.

Положеннями цього законопроекту пропонується:

– доповнити частину другу статті 15 Закону України “Про дорожній рух” положеннями про те, що право на керування транспортними засобами категорії В може бути надано особам, які досягли 16-річного віку – за письмовою нотаріально посвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників у разі, коли автомобіль з автоматичною коробкою передач, та особам, які досягли 17-річного віку – за письмовою нотаріально посвідченою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників у разі, коли автомобіль з механічною коробкою передач;

– встановити, що до ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності, належать знання Правил дорожнього руху та навички керування автомобілем (стаття 12 Закону України “Про освіту”).

Передбачається, коли під час дорожнього руху водій заподіяв шкоду комусь з учасників руху, то буде особисто відповідати за порушення перед законом.

  • Відшкодовувати збитки держава буде, конфіскуючи майно неповнолітнього. Якщо за свій юний вік громадянин такого майна не нажив, тоді всі збитки мають компенсувати батьки або опікуни, – йдеться в законі.

Сьогодні почати навчання в автошколі на водія із категорією прав В можна у 16 років. Сісти за кермо та користуватись дорогами загального користування дозволяється лише з 18 років. У разі підписання законопроєкту він набуде чинності з наступного дня після його публікації.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *