В Україні готуються до закриття університетів: що чекає на українську освіту

В Україні готуються до закриття університетів: що чекає на українську освіту

Але це не означає, що закриють всі університети. Йдеться про ті, які не відповідатимуть високим вимогам освіти. Україні не потрібно стільки вишів, як зараз. Міносвіти взяло курс на опанування робітничих спеціальностей.

Про це заявив новий голова Міносвіти Оксен Лісовий. 

Система освіти в Україні буде більше орієнтована на розвиток професійно-технічних закладів та навчання робітничим спеціальностям.

Інженери-радіотехніки, які працюють пакувальниками на складі, та дипломовані юристи, що продають квитки у громадському транспорті – в Україні нікого таке працевлаштування не дивує. За період незалежності вища освіта стала бізнесом, на якому багато хто непогано заробив. Незважаючи на те, що деякі виші-одноденки вже закрилися, все ж таки багато їх ще залишається.

Не дивно, що в країні не вступають до університету хіба що найледачіші або найпрагматичніші, які вчасно збагнули, що добротна робоча спеціальність нині в Україні набагато перспективніша, ніж диплом вузу. Тому найближчими роками розвиток професійно-технічної освіти стане в Україні мейнстримом.

  • Наше завдання – до 50% молоді направити на професійну освіту, дати їм гарну, якісну професію, – заявив міністр.

Заклади профтехосвіти будуть готувати висококваліфікованих робітників, які зможуть легко користуватися найсучаснішими технологіями.

У Міносвіти також збираються переглянути систему шкільної освіти. Там вважають, що у середній школі всім дітям варто давати лише базову освіту. До її закінчення і діти, і батьки повинні будуть визначитися, куди йти далі: у світ робочих спеціальностей, або далі “прокачувати мозок” в університетах.

  • Якщо ми зараз не почнемо вживати заходів щодо підвищення якості вищої освіти, ми просто втратимо її. Тому комплекс реформ, спрямованих на порятунок вищої освіти, – це один із наших пріоритетів, – наголосив міністр Оксен Лісовий.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *