В Україні через “Дію” можна буде купити житло в кредит

В Україні через “Дію” можна буде купити житло в кредит

В Україні можна буде придбати житло в кредит лише в кілька кліків, через застосунок “Дія”. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі телемарафону, – повідомляє NEWS Хмільника. 

Навіть до війни житловий фонд України не відповідав сучасним стандартам. Щонайменше 40% громадян були незадоволені своїми умовами проживання. Тепер через російську агресію проблема поглибилася й досягла загрозливих масштабів.

Банківські кредити сьогодні доступні далеко не всім громадянам. Тому держава має допомогти, взявши на себе частину витрат.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, уряд ухвалив постанову про доступну іпотеку. У першу чергу вона запускається для військових, для членів їхніх родин, для медиків, для вчителів, для науковців. І вже другим етапом будуть ВПО, а далі всі українці.

Цей проєкт передбачає пільгову ставку від 3% до 7% для того, щоб можна було собі придбати житло.

  • Просто в кілька кліків ви зможете в “Дії” надіслати запити в різні банки, автоматом акумулюється вся необхідна інформація, після чого ви отримуєте документ електронний від банку, на яку суму ви можете отримати іпотеку. Далі з цим електронним документом ви можете звертатися до забудовників, обирати собі житло і після цього купувати його в іпотеку, – пояснив Федоров.

Також він зазначив, що проєкт передбачає купівлю житла з мінімальним початковим внеском у розмірі 20% та кредитування на термін до 20 років.

Від жовтня отримати пільговий кредит під 3% на 20 років з початковим внеском у розмірі 20% для купівлі житла зможуть військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони, медики, педагогічні працівники та науковці закладів державної й комунальної форм власності.

Другий етап розпочнеться з початку 2023 року.

Тоді фінансування за іпотечною програмою пошириться на усіх українців і вони зможуть взяти кредит під 7% річних.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *