В суді довели незаконне будівництво бази відпочинку в Хмільницькому районі

В суді довели незаконне будівництво бази відпочинку в Хмільницькому районі

Прокуратурою в суді доведено незаконність самочинного будівництва біля Черепашинецького кар’єру («Вінницькі Мальдіви»).

Про це повідомили у Вінницькій обласній прокуратурі.

Йдеться про приміщення кафе-бару та допоміжні споруди загальною площею 303 м2 біля Черепашинецького кар’єру – популярного місця відпочинку. Ці об’єкти громадянин звів самочинно та у 2022 році набув права власності на них у судовому порядку.

  • Калинівський районний суд задовольнив позов вищевказаної фізичної особи, попри те, що останній не надав суду дозвільних документів на будівництво та належних документів на користування земельною ділянкою, цільове призначенням якої є обслуговування промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики й оборони,йдеться в повідомленні.

У прокуратурі додали, що в матеріалах справи немає висновків компетентних органів про додержання архітектурних, екологічних, санітарних, протипожежних та іншим норм під час будівництва, відтак експлуатація закладу громадського харчування може бути небезпечною для життя та здоров’я людей.

Постановою Вінницького апеляційного суду задоволено апеляційну скаргу Вінницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної інспекції архітектури та містобудування України та Калинівської міської ради, подану на рішення Калинівського районного суду Вінницької області, яким за громадянином визнано право власності на самочинно збудовані об’єкти.

Крім того, така самовільна діяльність могла стати підставою для незаконного вибуття земельної ділянки з комунальної власності.

З огляду на це, прокуратура оскаржила судове рішення до Вінницького апеляційного суду, яким підтримано позицію прокуратури та скасовано рішення суду першої інстанції.

Ілюстративне фото – з сайту обласної прокуратури.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *