В Широкій Греблі поглумилися над державним прапором України і стягом ОУН

В Широкій Греблі поглумилися над державним прапором України і стягом ОУН

До нашої редакції звернулися обурені прихожани та настоятель Свято-Вознесенського храму, що в селі Широка Гребля. На вихідних у вбиральні храму жінка виявила два стяги, які зникли з території за декілька днів. Один стяг – жовто-блакитний, був скручений, а інший – чорно-червоний, опустили в очко клозету.

  • Першого серпня ми з людьми косили біля церкви, то прапори ще були. Я там позгортала і пішла. Третього числа з односельчанами пішли до церкви подивитися і докосити, забрати викошене. А як ми туди – немає прапорів. Я скрізь шукала, але не знайшла. Подзвонила до отця Святослава і розказала, що прапори зникли, – роповіла Галина Іванівна Захожа.  

Галина Захожа декілька разів на тиждень приїжджає до храму, щоб навести порядок всередині будівлі та на території.  За словами жінки, в неділю вона зайшла до вбиральні, і побачила прапори.

  • Один, синьо-жовтий, був завернутий, а другий був встромлений в туалет. А перед цим, в суботу, жінка заходила в туалет, то їх не було. В мене настільки був сильний шок, що одразу піднявся тиск. Як так? Наші діти воюють за цей прапор, віддають своє життя, а хтось має отак глумитися над нашим прапором, – розповіла обурена жінка.

Про те, що сталося, розповів також і настоятель Свято-Вознесенського храму Святослав Здебський.

  • Для мене особисто на першому місці стоять морально-етичні норми. Та людина, або люди, які це вчинили, вони є нікчемними. Якби я побачив цю людину, яка це зробила, то задав би йому декілька запитань, пов’язаних з відчуттям гідності, совісті. Господь нам дав народитися в цій країні, і ми повинні любити цю землю, країну, шанувати  символи нашої державності, – сказав  Святослав Здебський.  
  • Я зневажаю тих людей, і мені їх шкода. Шкода, знаєте, бо вони такі без роду і без племені.
  • Заради того, щоб цей прапор замайорів на окупованій території, чиїсь батьки, діти, брати і сестри віддають свої життя, втрачають здоров’я.

Після того, як у церкві сталася наруга над державним прапором України та революційним чорно-червоним стягом, священник серйозно почав подумувати над встановленням відеоспостереження.

  • Не лише як священика, а й сина свого українського народу і громадянина України ця ситуація мене дуже обурює, – підсумував отець Святослав.

А ми, в свою чергу, нагадаємо, що Кримінальним кодексом України зазначено, що публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 68 тис. грн.) або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.

Від редакції: Щo кepує людьми, якi з нeпoвaгoю вiднocятьcя дo дepжaвнoї cимвoлiки? Biдпoвiдь oднa – вiдcутнicть гpoмaдянcькoї пoзицiї, бeзвiдпoвiдaльнicть тa низькa культуpa.

Державні символи є важливим атрибутом сучасної держави, складовою її конституційного ладу. Вони є підтвердженням факту існування держави,  суверенітету та спрямовані на зміцнення її авторитету, зокрема під час проведення урочистих заходів та офіційних церемоній. Тож повага до державних символів країни – це норма для будь-якого суспільства. Закликаємо громадян з повагою ставитись до державних символів та не ображати українців та Україну подібними вчинками. А тим громадянам, які виявлять будь-які незаконні дії над державними символами, потрібно звернутися до правоохоронних органів.

Пepш зa вce, кoжнoму тpeбa зacвoїти eлeмeнтapну icтину – пoвaжaючи дepжaвну cимвoлiку, ти пoвaжaєш ceбe.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *