В селі Голодьки сталася трагедія: тіла двох малолітніх дітей та дорослого знайшли без ознак життя

В селі Голодьки сталася трагедія: тіла двох малолітніх дітей та дорослого знайшли без ознак життя

21 жовтня до ДСНС надійшла інформація, що у с. Голодьки Хмільницького району в приватному житловому будинку виявлено тіла 3 загиблих осіб (з них 2 дітей 2015 та 2017 р.н.) та 1 особу в непритомному стані, яку госпіталізовано до лікарні. Ознак пожежі не виявлено. Підрозділи ДСНС не залучалися. Ймовірна причина – отруєння природним газом, – повідомляють в Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

Як згодом з’ясувалося, крім дітей, від чадного газу загинув житель села, який проживав сам.  До нього напередодні прийшла його приятелька – бабуся з онуками.  Тіла батька і дітей знайшла донька загиблого дідуся.

Сільський голова села Голодьки Сергій Остапенко повідомив, що на місце трагедії прибули десятеро поліцейських, щоб встановити  причину загибелі трьох людей. В будинку була ще бабуся. Її знайшли в непритомному стані, наразі за її життя борються лікарі. Що сталося насправді – ніхто не знає. Можливо, трагедія сталася через те, що будинок опалювався за допомогою газової плити.

Рятувальники попереджають про небезпеку ураження чадним газом під час опалювального періоду. 

ЧАДНИЙ  ГАЗ  (окис вуглецю СО) –  монооксид вуглецю (міжнародна назва – карбон монооксид) – безбарвний газ, що не має запаху, тому він особливо небезпечний, бо його не можна відчути. Він легший за повітря і тому піднімається вгору. На відкритому просторі небезпека мінімальна. Інертний за звичайних умов, при високих температурах він згорає у кисні синім полум’ям. Зріджується дуже погано, а в рідкому стані має густину меншу за 1 і є вибухонебезпечний. Майже не розчиняється у воді, а з повітрям може утворювати вибухові суміші.

Окис вуглецю (чадний газ) потрапляє в організм людини тільки через органи дихання.  Концентрація 4,6-5,7 г/м3 в повітрі призводить до смертельного ураження, якщо людина дихала окисом вуглецю протягом 5-30 хвилин. У виробничих приміщеннях максимально допустимою концентрацією вважається 0,03 г/м3.

Окис вуглецю є переважно кров’яною отрутою. Проникаючи в кров, він вступає у взаємодію з гемоглобіном і утворює карбоксигемоглобін, внаслідок чого кров втрачає здатність переносити. Розвивається кисневе голодування тканин за рахунок порушення киснево-транспортної функції крові.

Ознаки  та  симптоми  отруєння  чадним  газом:

  • головний біль;
  • запаморочення,
  • червоний колір обличчя;
  • м’язова слабість;
  • задуха;
  • тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Фото – з відкритих джерел

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *