В СБУ попередили про нові провокації росіян і розповіли, хто буде “під прицілом”

В СБУ попередили про нові провокації росіян і розповіли, хто буде “під прицілом”

В Службі безпеки України громадян попередили про підготовку низки нових інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) спецслужбами рф. Зокрема, за оперативними даними, співробітники 5 служби фсб рф планують низку ІПСО, в основу яких має увійти дезінформація про нібито російське громадянство українських державних діячів, керівництва Сил оборони і безпеки та їхніх родин, а також інших посадових осіб.

Такі дані СБУ виявила в ході контррозвідувальної діяльності.

«Правдоподібність» та доказову базу фейків серед іншого має забезпечити:

  • внесення фсб до державних реєстрів рф записів, які нібито мають підтверджувати версію ворожих спецслужб;
  • підробку документів українських державних діячів та представників Сил оборони.

В Службі безпеки України вважають, що старт реалізації ворожого ІПСО в українському інформаційному просторі запланований на найближчий час.

  • Не маючи успіхів на полі бою, ворог прагне будь-якими методами підірвати психологічно-емоційний стан українських воїнів на передовій та дестабілізувати ситуацію в країні, – йдеться в повідомленні СБУ.

Тож громадянам варто перевіряти інформацію, яка надходить з різних джерел.

Довідково:

ІПСО – це дезінформація, пропаганда, перебільшення певної інформації або применшення іншої, диверсії на об’єктах цивільної інфраструктури, кібератаки.

Тобто це психологічна війна, мета якої — промивка мізків та формування громадської думки у потрібному руслі. Такі операції використовуються як у мирний, так і у воєнний час.

Експерт з психологічної війни Пол Лайнбарджер каже, що війна завжди починається задовго до початку бойових дій та триває деякий час після їх припинення. На відміну від традиційної війни, коли армія воює лише з військами противника, психологічну війну ведуть проти мільйонів цивільних, які не можуть дати здачі.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *