24 вересня в приватному будинку жителя села Широка Гребля сталася пожежа. Про займання повідомили працівників ДСНС о 9.06 годин ранку.
Прибувши на місце виклику, бійці Державної пожежно-рятувальної частини №9 в ході розвідки в одній із кімнат виявили тіло чоловіка. Загиблим виявився власник домогосподарства.
Пожежу локалізовано о 9.36, а ліквідовано о 9.43.
До боротьби з вогнем від ДСНС залучалося п`ять осіб особового складу та одна одиниця спецтехніки.
Ймовірна причина пожежі – необережне поводження господаря будинку з вогнем під час куріння, пишуть на сайті ГУ ДСНС у Вінницькій області.
Загалом, як повідомляють на сайті ГУ ДСНС, за минулу добу в Україні у житловому секторі від пожеж загинуло 12 осіб. Так, лише минулої доби у житловому секторі країни виникло 88 пожеж, внаслідок яких загинуло 12 громадян, а ще 7 — постраждали.
Як зазначають рятувальники, основними причинами виникнення займань і як наслідок загибелі людей є саме власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у побуті. В очікуванні опалювального сезону такий причинно-наслідковий зв’язок особливо яскраво виражається різким зростанням статистичних показників смертності на пожежах у житловому секторі.
Тож, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Рятувальники також нагадують про способи запобігання пожежам і елементарне дотримання правил. Зокрема:
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов’язково перевірте його справність;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
не паліть у ліжку;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.