В поліції розповіли про поширені шахрайські схеми

В поліції розповіли про поширені шахрайські схеми

Однією з найбільш поширених шахрайських схем є така, коли до господарів додому приходять продати якісь речі за дешевше, а самі тим часом намагаються дізнатися, де господарі ховають свої заощадження і непомітно для їх власників викрасти кошти.

Ще однією шахрайською схемою є так звана “Грошова реформа”, коли до громадян навідуються невідомі особи і під приводом обміну “старих” купюр на “нові” можуть привласнити всі заощадження. В жодному разі не можна довіряти таким особам, і в жодному разі не можна пускати незнайомців до помешкання. Обов’язково слід залучати до розмови сусідів, знайомих, родичів. А коли остаточно зрозуміли, що це шахрай або що вас ошукали – телефонувати за номером 102.

Щоб не стати жертвою шахраїв та фішингу, дотримуйтесь таких порад:

  • звертайте увагу на підозрілі електронні листи або повідомлення, що містять прохання переказати гроші та не виконуйте жодних дій;
  • здійснюйте інтернет-покупки лише на перевірених ресурсах. У разі купівлі товару на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди лише в чаті тієї платформи і не переходьте у месенджери;
  • не переходьте за підозрілими посиланням, які надходять вам у смс та месенджерах, за якими треба надавати свої персональні дані чи реквізити банківського рахунку.

Пам’ятайте, що на шахрайських сайтах завжди міститься заклик про введення пароля, особистих даних, даних про фінансові рахунки.

Якщо ви все таки стали жертвою шахраїв необхідно зібрати інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій – чеки про оплату, квитанції з банку про проведення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо, та негайно звернутись до найближчого відділення поліції або зателефонувати 102.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *