
Вчора, 25 листопада, близько до опівночі в селі Чепелі Уланівської територіальної громади Хмільницького району загорівся приватний житловий будинок. На виклик, на вулицю Польову одразу ж виїхали рятувальники чергового караулу комунальної місцевої пожежної команди с. Уланів.
У будинку загорілося горищне приміщення площею 88 квадратних метрів.
- Внаслідок пожежі згоріла шиферна покрівля на дерев’яній обрешітці площею 88 метрів квадратних. Причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Це загалом і є основною причиною пожеж у житловому секторі. З початком холодів та обігріву помешкань у приватних домоволодіннях нашого району стрімко зростає кількість пожеж, – прокоментував для NEWS Хмільника провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Хмільницького районного управління ГУ ДСНС України у Вінницькій області Дмитро Іщук.
- Зазвичай на горищах люди зберігають домашні речі з легкозаймистих речовин, що значно пришвидшує поширення вогню. Через це пожежникам стає важче загасити пожежу. Правилами пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення рекомендується зберігати легкозаймисті речі якомога далі від лежака і димохода. Крім того, необхідно періодично їх чистити та замащувати тріщини у димоходів. Ще варто нагадати хмільничанам, щоб вони були максимально обережними при експлуатації електронагрівальних приладів, адже саме в цей холодний період люди гріють свої помешкання різними тепловентиляторами, електрокамінами, електричними радіаторами тощо – додав Дмитро Іщук.
Отже, при експлуатації нагрівальних приладів слід пам’ятати про те, що вони можуть стати причиною пожежі. Щоб запобігти небезпечних перегрівань, не можна встановлювати електрокаміни ближче 0,5 м від стін та меблів. Крім того, під час роботи й зберіганні електрокаміна на його поверхні накопичується пил, який може спалахнути. Необхідно протирати камін від пилу м’якою ганчіркою.
Залишені без нагляду нагрівальні електроприлади — одна з найчастіших причин пожеж.
Електронагрівальні прилади споживають значну електричну енергію, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до однієї розетки: це призводить до надмірного нагріву дротів живлення, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розеток.
Користуючись електронагрівальними приладами, слід бути особливо обережними, щоб уникнути спалаху предметів, що лежать поруч. Не залишайте обігрівач біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись.
В жодному разі не залишайте ввімкнені нагрівачі на ніч або надовго виходячи з дому.
У випадку займання від електронагрівальних приладів слід одразу ж його вимкнути та знеструмити всю електричну мережу в будинку. Вже після можливо загасити вогонь підручними засобами – водою, піском, сухою землею або накрити ковдрою.
Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати, що не можна застосовувати для гасіння електричних приладів та дротів під напругою воду!!!
Якщо горіння інтенсивне, необхідно покинути приміщення, попередити сусідів та викликати рятувальників за номером «101».
Ілюстративне фото – 7dniv.info.