В неділю українці переведуть годинники на літній час

В неділю українці переведуть годинники на літній час

В ніч із 30 на 31 березня українці переведуть стрілки годинників на літній час.  Нагадуємо, що традиційно в Україні переводять годинники двічі на рік. На зимовий час переходять в останню неділю жовтня, а на літній – в останню неділю березня. Відтак, вже цього тижня стрілка годинника посунеться на одну годину вперед.

Мета цього — економити електроенергію та обігрів приміщень та збільшувати світловий день.

Також варто нагадати, що смартфони та інші гаджети щосезону переходять на новий час автоматично, а от кнопкові телефони, будильники й механічні годинники потрібно перевести вручну.

Якщо ви подорожуєте “Укрзалізницею”, то час відправлення та прибуття поїздів у квитках у дні пишуть уже з урахуванням переведення часу.

Є дослідження про те, що переведення годинників шкідливо впливають на людей: може виникнути недосипання, зростає кількість депресій та серцево-судинних захворювань.

Під час переведення на літній час частота інфарктів міокарда зростає. Кількість інсультів у перші кілька днів після переведення годинника збільшується на 8% як восени, так і навесні.

Переведення стрілок завжди загрожує зміною ритму життя, а отже додатковим стресом. Справитися з ним допоможуть кілька простих кроків:

  • Свіже повітря і регулярні прогулянки повинні бути невід’ємною частиною здорового способу життя кожної людини. Особливо коли попереду – зміна режиму дня, піші прогулянки повинні стати невід’ємною частиною вашого способу життя. Як мінімум за тиждень до переведення стрілок на літній час.
  • Приблизно за тиждень до майбутнього переведення годинників варто почати лягати спати раніше. Таким чином ваш організм зможе заздалегідь адаптуватися до переведення годинників на літній час і прийдешнього зрушення в розпорядку дня.
  • Постарайтеся уникати стресу і знижувати навантаження на мозок і нервову систему в дні, що передують переведенню годинників, а також в перші тижні після нього. Дослідники з’ясували, що в перші дні після переведення стрілок на літній час кількість нещасних випадків на виробництвах зростає на 5%. Варто дати організму можливість пристосуватися до нового розпорядку дня. Особливо це актуально для людей похилого віку та тих, хто страждає від захворювань серцево-судинної системи.
  • Постарайтеся не посилювати стрес, який викликає в організмі перехід на літній час, додатковим стресом від неправильного харчування. Варто виключити жирну і гостру їжу, їсти поменше солодкого. Оскільки після зими натуральні овочі з вітамінами не знайти, логічно почати приймати вітаміни в таблетках.
  • Вищезазначена рекомендація про піші прогулянки відмінно поєднується з рекомендацією не сідати за кермо в перші дні після переведення годинників на літній час. Порушення режиму, брак сну можуть спровокувати стан, в якому краще не керувати автівкою. Згідно зі статистикою, в перші дні після переведення годинників кількість ДТП на дорогах зростає.
  • Медики також рекомендують в перші дні після переходу на літній час відмовитися від кави і алкогольних напоїв. Вони можуть негативно впливати на нервову систему і посилити стрес від зміни розпорядку дня.

Тож переводьте годинники та бережіть себе!

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *