
Таку пропозицію озвучила заступниця міністра освіти Анастасія Коновалова. Свою пропозицію відправляти дітей у дитсадки, коли їм виповниться три місяці, вона пояснила нестачею дітей у закладах дошкільної освіти.
- Наразі ця тенденція не настільки відчутна в Києві чи Ірпені, де проживає багато внутрішньо переміщених осіб. Але виїжджаєш за межі області в громаду, яка не є мільйонником і обласним центром, і бачиш разючі зміни. Навіть у таких великих містах, як Житомир, черг на вступ до дитячих садочків немає, і деякі заклади через це консервують. Багато громад розуміють тенденцію і намагаються зберегти мережу, розширюючи спектр послуг та залучаючи дітей молодшого віку, – пояснила Анастасія Коновалова представникам медіа від Освіторія.
- На сьогодні наша мережа теоретично могла б покрити послуги дошкільної освіти для 96% дітей. Але проблема в пропорціях розподілення дітей — їх значно менше в невеликих містах, у селах. Яскравий приклад: розпочинаємо ремонт укриття в закладі зі 120 дітьми, а через рік у цьому садочку вже не набираються нові групи. Тому якщо раніше дошкільна освіта України фокусувалася на дітях 3–6 років, і ми їх пріоритезували, то зараз, щоб не закривати садочки, пропонуватимемо місця і для дітей молодшого віку (від трьох місяців).
Проте для такого переформатування закладів мають бути залучені інвестиції. Потрібне і переобладнання, і навчання вихователів. За словами Коновалової, багато працівників уже зовсім не пам’ятають, як працювати з маленькими дітьми.
Відкриття таких ясел надважливе в умовах, коли на українському ринку праці бракує людей, а криза демографії тісно переплетена з економічною. Чи не основний бар’єр виходу жінки на роботу в таких умовах — неможливість отримати послугу дошкільної освіти. Дослідження показують, що стовідсоткове забезпечення дітей від одного року послугами дошкільної освіти потенційно може залучити до 750 000 жінок на ринок праці.
Ілюстративне фото – для привернення уваги.