В міні-зоопарку Хмільника – поповнення

В міні-зоопарку Хмільника – поповнення

В міні-зоопарку Хмільника з’явилася лісова красуня. 

У вольєрі-фазаннику, територія якої сягає 500 метрів квадратних, уже проживає більше 28 видів різноманітних птахів. Фазани та павичі, декоративні та дикі голуби, лебеді, папуги і яскрава канарейка милують око хмільничан і радують діток. А тепер до пернатих приєдналася лісова красуня – козуля на ймення Бембі.

Лише сьогодні козуля вперше ступила у Хмільницький міський парк, як одразу ж привернула увагу хмільничан. І дорослі, й малі залюбки роздивлялися нову мешканку парку, а дехто взявся підгодовувати красуню. Але доглядачі молодої мешканки парку закликають не годувати тварину абичим, що може їй нашкодити. Головне – не годувати солодким печивом. Найулюбленіші ласощі козулі –  бублики, солона соломка, груші…

Факти про козуль

  1. Висота козуль коливається в межах 60-90 см, довжина – до 140 см, маса тіла може досягати 37 кг.
  2. Біля очей цих тварин досить незвичайна форма – зіниці розкосі, а райдужка завжди карого кольору. Ходять легенди, що саме завдяки формі очей цей ссавець і отримало назву “козуля”.
  3. Лісові козулі можуть задовольнятися краплями роси або дощу на листі, тому без інших джерел прісної води вони можуть обходитися довгий час.
  4. Дитинчата козулі народжуються світло плямистими, отримуючи однотонне забарвлення до 3 місяців.
  5. Перелякані чимось козулі видають звуки, що нагадують собачий гавкіт.
  6. У новонароджених дитинчат козулі дуже мало потових залоз, тому вони практично не видають запахів. Це допомагає їм ховатися від хижаків.
  7. У козулі 2 копитця на кожній нозі, які візуально виглядають зрощеними. У разі атаки хижака ці загострені по краях копита можуть стати грізною зброєю.
  8. В осінній період, коли трави мало, косулі поїдають також горіхи та інші лісові плоди (жолуді, каштани, чорницю, обліпиху, плоди бука). В зимовий раціон додаються жолуді, бруква і т. д. При сильних морозах козулі обгризають молоді гілки з дерев.
  9. Найпоширеніші види козуль – європейська, азіатська і сибірська. Вони мають схожу поведінку і спосіб життя, і розрізняються переважно розмірами.

Фото – із соціальної мережі “Фейсбук”

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *