В Мінагрополітики розповіли, як зміняться ціни на гречку та цукор до кінця року

В Мінагрополітики розповіли, як зміняться ціни на гречку та цукор до кінця року

Донедавнаціна на гречку сягнула 100 гривень за кілограм, трохи дешевше – майже 60 гривень, коштувала гречана січка на вагу. Вже на початку серпня супермаркети оновили ціни, тому гречка стала доступнішою. Чи буде дорожчати гречка і цукор, розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, – повідомляє NEWS Хмільника.

  • Гречка, ціни на яку стрімко зросли від початку повномасштабного російського вторгнення через розірвання ланцюгів імпорту, має подешевшати в жовтні, – повідомив Тарас Висоцький.

За його словами, навесні аграрії відреагували на дефіцит гречки й засіяли в 1,5 раза більше площі порівняно з минулим роком.

Також перший заступник міністра розповів, що збір гречки тільки розпочався: обмолочено 8% площ, зібрано майже 12,6 тис. тонн. Загалом, очікується зібрати 140 тис. тонн. При тому, що внутрішнє споживання становить 100-110 тис. тонн. Відповідно, Україна повністю забезпечить себе гречкою, ще й сформує резерв.

Що стосується ціни на цукор, то вона суттєво не зміниться. За словами заступника Міністра, цього року, незважаючи на всі складнощі через війну, аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка.

  • Це дозволяє виготовити близько 1 млн 100 тис. тонн цукру, що повністю покриває його внутрішнє річне споживання. Крім того, за рахунок високого урожаю минулого року, сформовані запаси. Тому дефіциту цукру в Україні точно не буде. Чинників для зростання цін, як мінімум до кінця року, немає, – сказав Висоцький.

Така ж ситуація і з виробів пшениці. Поки що підстав для хвилювань немає, але на формування ціни впливають логістика, зберігання, ціни на енергоносії та шантаж країни-агресора.

Тарас Висоцький зазначив, що зараз триває посів озимих культур, і сім регіонів нині активно сіють жито і ячмінь.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *