В лісах Хмільницького лісгоспу зростає чисельність диких котів

В лісах Хмільницького лісгоспу зростає чисельність диких котів

Попри те, що дикі коти ведуть прихований спосіб життя й не люблять потрапляти в поле зору людини, лісівники останнім часом бачать його все частіше. Про це повідомляють у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Кіт лісовий належить до виду, що зникає, тому занесений до Червоної книги України.

За офіційними даними Вінницького ОУЛМГ, в угіддях лісгоспів мешкає 25 лісових котів. Харчуються вони переважно птахами, гризунами. За добу може з’дати 10 і більше гризунів. В їхньому меню також трапляються і комахи, і навіть змії.  Найчастіше оселю лаштує у дуплах дерев, кореневищі, старих норах тварин, навіть на купах залежаного хмизу, вистилаючи кубло травою, листям, пухом птахів.

 За зовнішніми ознаками відрізняються від домашнього кота: мають характерне забарвлення, досить  великий розмір тіла, а ще більш виражені зуби-ікла. Довжина тіла – до 90 см, а хвіст – коротший і  притуплений, покільцьований кількома темними смугами. Очі має блакитні або сірі. Відрізняються за забарвленням лісові коти й очеретяні коти. Йому притаманні приземиста хода та шипіння.

– Це досить жорстокий хижак, нападає не лише на голубів чи інших птахів, а й на ссавців, приміром, зайців. Веде переважно нічний спосіб життя. Я думаю, що збільшення кількості лісового кота може бути зумовлена зменшенням чисельності куниць, тхорів. Вони є їхніми конкурентами у харчовій базі. У нашому лісгоспі лісових котів зустрічають на території Широкогребельського, Хмільницького, Уладівського лісництв, – розповів мисливствознавець Хмільницького лісгоспу Володимир Ткач.

Вперше за 16 років навесні 2019 року лісівникам Жмеринського лісгоспу вдалося знайти виводок диких котів: трьох маленьких кошеняток вони зняли на відео.  У повідомленні зазначається, що малюків-хижаків знайшли в купі хмизу: ймовірно, мама-кицька вивела дітлахів на полювання, а людей злякалася й втекла.

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *