В лісах Хмільниччини нарахували 110 зубрів

В лісах Хмільниччини нарахували 110 зубрів

Популяція зубрів у лісах Вінниччини зросла. Це підтвердив облік диких тварин, який було здійснено лісівниками минулого 2022 року. Тож  поки що популяція зубрів на Вінниччині  залишається найчисельнішою родиною червонокнижної тварини в Україні.

Як повідомили у Вінницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства, дані обліку засвідчили, що у стаді минулого року народилося 9 теляток. Також з цієї кількості – 14 особин молодняка віком 2-4 роки. Популяція зубра є практично гендерно правильною, адже серед дорослого поголів’я нарахували 44 самців та 43 самки.

Основне стадо зберігає групу зубрів чисельністю 72 особини. Близько двадцяти особин згуртувалися в менше стадо. І окремо ходять одинаки. Це зубри старшого віку, які уже не покривають самку.

 

Загалом чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин. Наприклад, в особливо сильні морози все стадо збирається докупи, залишаючи в центрі теляток. Вінницька область має найчисельнішу в Україні популяцію зникаючого виду.

На збільшення чисельності тварин, крім природоохоронного статусу, впливає якісний догляд фахівців, охорона, забезпечення водопоєм, підгодівля тварин, здійснення усіх біотехнічних заходів. Звісно, є природні фактори – старіння зубрів, природна смертність, які теж щороку забирають кілька особин.

А ще вінницьких зубрів відловлюють та переселяють в інші регіони України. Загалом за минулі роки 30 вінницьких зубрів переїхало в різні куточки нашої країни – у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської, Івано-Франківської областей. Їх переселяють із метою збереження виду, для регулювання оптимальної щільністі, яка у нас на Вінниччині становить п’ять особин (при нормі три) на 1000 га угідь.

Нагадаємо, в 2020 році зуброва родина нараховувала 101 особину, з них 7 – молодняк. У 2021 році нарахували 107 особин, з них 12 – це молодняк.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *