В лікарнях України офіційно будуть працювати військові священнослужителі

В лікарнях України офіційно будуть працювати військові священнослужителі

До Національного класифікатора медичних інтервенцій включено такий вид втручання з підтримки пацієнтів, як духовна опіка. А в усьому світі духовну опіку здійснюють капелани, тож тепер у всіх лікарнях України капелани працюватимуть офіційно. У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на пресслужбу МОЗ.

Капелани ‒ професіонали з вищою богословською освітою, які пройшли післядипломну клінічну підготовку та уповноважені здійснювати капеланську діяльність у закладах охорони здоров’я.

Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їх сімей та медичних працівників й інший лікарняний персонал.

При цьому, капеланські служби формуються із обов’язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі.

На сьогодні капеланів офіційно працевлаштовано у медичних закладах Київщини, Львівщини та Франківщини.

Зокрема, наказом МОЗу передбачається, що до роботи на посаді «капелан в охороні здоров’я» допускаються особи, які здобули вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Богослов’я» або вищу духовну освіту еквівалентного рівня, із умовою до 1 січня 2026 року пройти спеціалізацію за фахом «Клінічне душпастирство».

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *