В Козятинській громаді повністю оновлять вуличне освітлення

В Козятинській громаді повністю оновлять вуличне освітлення

Козятинська громада стала першою і поки єдиною громадою Вінниччини, де реалізують масштабний інвестиційний проєкт коштом Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO. На модернізацію системи зовнішнього освітлення Козятинська громада оновленого Хмільницького району отримала фінансування на майже 18 мільйонів гривень.

Повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на офіційний сайт Вінницької обласної Ради.

У повідомленні йдеться, що раніше Угоду з Північною екологічною фінансовою корпорацією підписала тільки Вінниця. Свого часу в обласному центрі також повністю оновили мережу вуличного освітлення.

Загалом інвестиційний проєкт охоплює:

– заміну понад 1000 старих світильників на нові світлодіодні;

– заміну понад 100 залізобетонних електроопор;

– встановлення автоматизованої системи управління на основі GSM терміналів і т.д.

  • Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення Козятинської міської територіальної громади передбачає переоснащення світильниками на основі світлодіодних технологій. Застарілість та подекуди відсутність зовнішнього освітлення – вже давно одна з актуальних проблем нашої громади, до того ж – фінансово обтяжлива для міського бюджету. Козятинська територіальна громада витрачає кошти на експлуатацію застарілої системи зовнішнього освітлення. У вуличних світильниках використовуються неефективні лампи розжарювання та ртутні лампи. На балансі громади знаходиться 1812 світлоточок, з яких: натрієвих – 847 шт., світлодіодних світильників – 491 шт., ртутовмісних ламп – 350 шт., люмінесцентних ламп – 592 шт. Протяжність мереж становить 45.283 км, а споживання електроенергії системою зовнішнього освітлення – 1.178 МВт на рік, – розповіла Козятинська міська голова Тетяна Єрмолаєва.
  • Громада спільно з експертами розробила бізнес-план, отримала погодження Мінфіну для здійснення запозичення, підписала Кредитну та Грантову угоду з NEFCO. Наступним етапом, що очікується у 2022 році, стане  проведення закупівель за міжнародними правилами, визначення переможця – виконавця робіт і подання документів у Кабінет Міністрів України, позаяк передбачається використання іноземного капіталу у якості позики, – додала начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктної діяльності виконавчого апарату обласної Ради Олеся Панасюк.

Довідково:

NEFCO – міжнародна фінансова організація, утворена у 1990 році на підставі Угоди між урядами Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції. Корпорація надає результативно-орієнтоване фінансування для «зеленого зростання». NEFCO вже профінансувала проєкти у більш ніж 60 країнах. В Україні ж свою діяльність вона розпочала у 2004 році – тепер портфель проєктів NEFCO нараховує 204 проєкти.

Фото – Монтаж вуличного освітлення Рівне.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *