В Козятині живе математичний геній, а на вихідних він вразив країну на телешоу “Україна має талант”

В Козятині живе математичний геній, а на вихідних він вразив країну на телешоу “Україна має талант”

Антон Васалатій ― учень Козятинського ЗНВК “Школа-гімназія – дитячий садок” ім. В. М. Підгорбунського, багаторазовий представник Вінницької області на всеукраїнських змаганнях з усного рахунку.  Хлопець має у своїй колекції багато медалей та грамот з найрізноманітніших олімпіад. 15-річний школяр за секунди обчислює в голові десятки, сотні та мільйони. Сам Антон нічого незвичайного в цьому не бачить, а за свої успіхи завдячує постійним тренуванням з математики, адже багато вільного часу приділяє саме цій точній науці.

20 листопада у телешоу “Україна має талант” Антон Васалатій вразив суддів, та й всіх глядачів своїми математичними здібностями.

  • Я радий вашій появі тут, на сцені шоу, тому що я підозрюю, що це може стати дуже хорошим поштовхом для тисяч хлопців та дівчат по всій Україні вірити в свої сили! У вас 4 “так”! ― прокоментував виступ юного генія один із суддів проєкту Сергій Притула.

У шоу хлопець усно множив, відмінусовував, ділив та додавав найрізноманітніші числа: десятки, сотні тисяч, мільйони. Водночас він збирав три кубики Рубіка. На екрані ноутбука йому показували довільні рівняння, які хлопець швидко вирішував.

Минулого року про юного генія репортаж вийшов у новинах телеканалу 1+1. Тоді він побив рекорд України з усного математичного рахунку: за 20 хвилин правильно порахував сотні прикладів і рівнянь. В сюжеті ТСН йшлося про те, що Антон працює у комп’ютерній програмі, вона генерує випадкові математичні приклади. Юнак з легкістю вводить правильні відповіді. Рахує усно швидше за техніку. А мати хлопця Аліна Васалатій відзначила, що “одночасно він може рахувати, дивитися новини, коментувати щось, переключитись на щось інше, піти конспектувати”.

Більше того, хлопець має хист до всіх шкільних предметів, навіть гуманітарних. Швидкість мислення Антон тренує грою в шахи, а іноді за складанням кубика Рубіка. Окрім математики, хлопця неабияк цікавить ядерна фізика, а в майбутньому хоче стати науковцем.

У березні цього року Антон Васалатій встановив новий всеукраїнський рекорд у Національному фіналі з усного математичного рахунку. Набрав 30309 БАЛІВ, а це – 1 місце! Він увійшов у Національну збірну з усного математичного рахунку.

Фото – з особистої сторінки Антона Васалатія у Facebook.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *