В Калинівському суді розглядали справу щодо насильства у ТікТок

В Калинівському суді розглядали справу щодо насильства у ТікТок

У Калинівському районному суді в Хмільницькому районі розглядали справу стосовно притягнення до адміністративної відповідальності чоловіка, який розмістив у мережі ТікТок фото колишньої дружини з образливим змістом. Цю справу розглядали з листопада.

Наприкінці вересня в провадження Калинівського районного суду Вінницької області з Відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області надійшов адміністративний матеріал. У протоколі йшлось про притягнення чоловіка до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства. Він виставив у соціальну мережу TikTok фото своєї колишньої дружини з образливим дописом.

Вивчивши матеріали, суд закрив справу, згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, оскільки не побачив негативні наслідки для психологічного стану постраждалої особи та суспільства. В матеріалах справи відсутні будь-які докази щодо завдання жінці шкоди її фізичному та/або психологічному здоров`ю. Крім того, не доведений і факт самого розміщення в соціальній мережі чоловіком допису з образливими висловами відносно колишньої дружини.

  • Таким чином, самі по собі, зокрема, нецензурні висловлювання не формують собою домашнє насильство та утворюють склад адміністративного правопорушення у тому випадку, коли такі словесні образи, погрози, приниження тощо спрямовані на обмеження волевиявлення особи, якщо такі дії викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи. Тобто, у справах про домашнє насильство доказуванню підлягає не лише факт вчинення відповідних дій (бездіяльності) особи, а й наслідки, які в результаті таких дій (бездіяльності) були заподіяні постраждалій особі , – йдеться у постанові. 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *