Уже вшосте в історичному музеї нашого міста для дітей було проведено майстер-клас. Цього разу зацікавлені дітлахи навчилися робити ляльку-мотанку. Майстер-клас відвідали діти, які приїхали в нашу громаду з місць ведення бойових дій з різних регіонів України: Донеччини, Харківщини, Херсонщини, Чернігівщини, з міст Бучі та Маріуполя…
В музеї були проведені майстер-класи з виготовлення символу Дня пам’яті та примирення – червоного маку, “Самчиківського розпису”, навчилися робити витинанки, малювати писанки та дізналися багато нового з декоративного розпису.
Сьогодні ж дітки уважно і наполегливо займалися виготовленням непростого українського оберегу. А робили вони її під наглядом творчих викладачки Школи мистецтв Вікторії Козаченко і директорки музею Наталії Пацанівської.
Лялька-мотанка виготовлялась з різнокольорових клаптиків тканини та ниток і в українській традиції була не лише іграшкою для дитини, але і її оберегом. Більше того, вона може стати чудовим подарунком.
За копітким процесом своїх дітей неподалік спостерігали й матері. Вони час від часу допомагали своїм дітям, і зацікавлено стежили за стараннями своїх чад. А про важливість проведення таких важливих майстер-класів для дітей вони написали у зошиті музею. Зокрема, наголошували на важливості подібних занять для дітей у такий нелегкий час. Батьки подякували організаторам і викладачам майстер-класів за добрі, комфортні та мирні години, проведені для дітей. А їм зараз дуже потрібні спокій і цікаве спілкування.