В Хмільнику з’явилась капличка Божої Матері: це перша такого типу каплиця в області

В Хмільнику з’явилась капличка Божої Матері: це перша такого типу каплиця в області

В Хмільнику по вулиці Столярчука з’явилась каплиця Божої Матері. Її встановили ще в суботу, 29 травня, а освячення відбулося вже наступного дня – 30 травня.

Каплицю освятив настоятель церкви першоверховних апостолів Петра і Павла ПЦУ, протоієрей Іван Пукас. На церемонії освячення він подякував меценату, хмільничанину Олександру Веремію, який допомагав також і з встановленням святині.

Попри несприятливі погодні умови до каплиці прийшли більше 40 осіб.

В мережі Інтернет багато людей висловилися стосовно появи нової споруди на території нашого міста. Думки людей досить різні – комусь подобається, а хтось дуже сильно розкритикував і висловив свою невдоволеність, як тільки міг.

Наша журналістка звернулася до отця Івана Пукаса, і ось що він розповів:

  • Ідея встановлення каплиці належить місцевому підприємцю Олександру Веремію, він і придбав цю каплицю, і місце для встановлення вибрав також він. До встановлення каплиці долучилися також і інші небайдужі люди, за що їм щиро вдячний.  Я знав про цю ідею ще півтори роки тому.  Це подарунок від Олександра для хмільничан. Чому саме в цьому місці? В цьому районі народився і виріс Олександр Веремій, тому саме тут поставили Божу Матір. Колись розмовляв з хмільничанами, які висловили свою думку про те, що було б непогано в нашому місті встановити каплицю, доступну всім людям.
  • Є незадоволені, пишуть в Інтернеті різне, але це зроблено ні за які податки. Маємо самі будувати цю країну. Якби була моя воля, я забрав би каплицю на територію свого храму, адже це витвір мистецтва.
  • Капличку привезли з Івано-Франківська. Це перша в області каплиця такого типу – кована, вона зроблена з карбону. Це, можна сказати, нова мистецька хвиля, поки що присутня лише на Західній Україні. Біля каплиці можуть помолитися всі бажаючі.
  •  Хоча каплицю й встановили, однак ще треба буде дещо доробити: планується зробити освітлення, яке буде на сонячних батареях, поставити з металу лампаду, аби в будь-який час будь-хто зміг поставити свічечку і помолитися. І це не означає, що якщо каплиця стоїть далеко від церкви, то про неї забудуть. Ні, на Богородичні свята плануємо відправляти біля каплиці молебні, наприклад на Покрову, Успіння Пресвятої Богородиці тощо.

Спілкувалася Алла Корнієнко.

ФотоВіталій Мороз.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *