В Хмільнику розпочався продаж живих ялинок

В Хмільнику розпочався продаж живих ялинок

Уже другий день у Хмільнику продають ялинки.

Хвойний запах живої ялинки, сосни чи смерічки наповнює будинок духом свята, повертає у дитинство.  А тому ті, хто не уявляє свята без живої ялинки,  мають іти до районного Будинку культури, де щороку продають законний, з бірками товар із Хмільницького лісового господарства.

Ялинки є різні: від метра в висоту та вище, з розлогими та розкішними гілками та трохи скромніші. І за ціною теж відрізняються. Наприклад, ялинка до метра обійдеться покупцеві у 100 гривень.  Є ялинки й по 150, і по 180, і по 300 гривень – всі ціни на будь-який смак та гаманець. Сосни коштують дорожче, адже й вигляд мають більш розкішний. Хоча, зізнаються продавці, ялинка за невеликої температури в кімнаті може простояти  значно довше, ніж сосна – ці лісові красуні раніше обсипаються, хоч і красивіші.

Тут же кожен може придбати одразу й підставку для ялинки, які виготовляє місцевий майстер Юрій. Ціни на підставки – від 50 гривень і вище. Для птахолюбів є можливість придбати дерев’яну годівничку, її ціна 200 гривень.

Переваги живої ялинки

  • Крім того, що живі красуні значно дешевші за штучні (за однометрову штучну ялинку треба віддати 250 гривень – це ціна на ринку) – вічнозелені дерева виділяють фітонциди — біологічно активні речовини, які вбивають чи пригнічують ріст і розвиток хвороботворних мікроорганізмів. А про те, що ефірні олії використовують для профілактики гострих респіраторних захворювань, давно відомо всім. І згадати про це в період пандемії — саме час.
  • Крім того, після свят можна зібрати хвойні голки і зробити на їх основі мегакорисні для здоров’я ванни.
  • Для містян жива ялинка є зручною є в тому сенсі, що після свят її можна викинути, а не шукати місце, де її примостити.

Мінуси живої ялинки

  • Хвойні швидко жовтіють і осипаються. Тож усі свята доведеться підмітати гілочки з підлоги.
  • Жива ялинка з гірляндами легко може спалахнути.
  • На ялинку чи сосну може бути алергія. А ще, хоча запах свіжої хвої знімає збудження і нервозність, він водночас викликає вироблення в організмі ендорфінів — гормонів радості. І хоча, на перший погляд, це дуже круто — бути сповненим сили, енергії та оптимізму, людині може бути важко заснути в кімнаті, де стоїть ялинка.

Ну а той, хто любить запах хвої і не хоче купувати зрубану вічнозелену красуню (з метою збереження природи), може придбати ялинку в горщину, а потім висадити її. Є люди, яким  цілком вистачає декілька  хвойних гілочок для декору: і запах є, і багато місця не займає.

Словом, кожен може і має можливість обрати той варіант святкування різдвяно-новорічних свят, які їм ближче до душі.  І яку новорічну красуню обрати — вирішувати тільки вам, шановні читачі NEWS Хмільника.

 

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *