В Хмільницькому парку загальнодержавного значення зріжуть дерева

В Хмільницькому парку загальнодержавного значення зріжуть дерева

Йдеться про Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Парк ім. Н. Я. Гольденберга”. На території парку інспектори відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу разом із працівниками Хмільницької міської ради обстежили зелені насадження. Після обстеження і за спільної згоди було вирішено зрізати дерева.

В Держекоінспекції вказують на те, що зелені насадження досягли вікової межі та перебувають в аварійному стані, тим самим загрожуючи життю та здоров’жителів громади.

  • За результатами роботи комісії складено акти обстежень зелених насаджень та надано рекомендації щодо подальшого їх видалення з дотриманням вимог чинного законодавства, – додали в Державній екологічній інспекції.

Довідково:

Відповідно до Постанови Уряду в 2020 році у Хмільнику було перейменовано одразу два парки – Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Парк ім. Леніна”, що у Хмільнику, перейменували на “Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Парк ім. І. Гегельського” (Гегельський Іван Никифорович (1918-1997) – вчений-біолог, автор 53 проєктів дендропарків. Автор проєкту дендропарку на території санаторію «Хмільник» МО України)

та “Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Парк ім. 50-річчя Жовтня” перейменували на “Парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Парк ім. Н. Я. Гольденберга” (м. Хмільник) (Гольденберг Наум Якович – колишній директор-головний лікар Медичного реабілітаційного центру залізничників Південно-Західної залізниці, Заслужений лікар України).

Парк ім. Н. Я. Гольденберга – охороняється визначний ландшафтний парк. В парку зростає понад 100 видів і форм дерев та чагарників, у т.ч. смерека гребінчаста, модрина європейська, бук західний та інші.

Парк засновано в ландшафтному стилі у 1967 році. Ініціаторами створення парку та авторами проекту були працівники житлозахисту Бердичівської ділянки Південно-західної залізниці Коваль В. К., Тиліманчук І. О., а також головний лікар залізничної лікарні Південно-західної залізниці Гольденберг І. Я.

З деревинних та чагарникових порід в парку зростає близько 110 видів, в тому числі ряд екзотів: сосна веймутова, модрина гребінчата, айва японська. Насадження парку мальовничо доповнюють перголи, фонтани, два штучних ставки. В парку обладнано поляну казок.

На території парку розташована залізнична лікарня Південно-західної залізниці.

Фото – з сайту ДЕІ.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *