В Хмільницькому аграрному відбувся День відкритих дверей

В Хмільницькому аграрному відбувся День відкритих дверей

День відкритих дверей провели цього тижня в Державному професійно-технічному навчальному закладі “Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти”. Захід відбувся з метою ознайомлення гостей із навчальним закладом та професіями, які здобувають учні в аграрному центрі.

У просторому холі гостей зустрічали учні та адміністрація закладу, педагоги. Усі, хто завітав цього дня в аграрний центр, отримали багато корисної інформації. Для цього були проведені екскурсії та майстер-класи. Під час них майстри виробничого навчання та учні ДПТНЗ демонстрували свої вміння і навички.

Так, у холі можна було побачити майстер-клас учнів, які навчаються на перукарів-модельєрів. Дівчата вправно зробили стильні зачіски на манекенах, демонструючи всі свої набуті навички в навчальному закладі. Роботи майбутніх манікюрниць теж привертали увагу. Дівчата і жінки розглядали різні візерунки на нігтиках-манекенах і, ймовірно, “обирали” для свого майбутнього манікюру підходящий малюнок.

Неподалік від перукарів розташувались учні, які здобувають професію “Кухар, кондитер”. Вони приготували  багато різних смаколиків. Гості частуватися ласощами, та споглядали на фігурну випічку. Увагу присутніх привертав шоколадний мініфонтан, адже для любителів шоколаду – його не буває забагато.

Чудові вироби  робили учні на майстер-класі “Прикраси для смаколиків з мастики”. Впевнена, що кожна господиня хотіла б навчитися виготовляти таку красу, адже дивувати гостей завжди дуже приємно.

Далі для присутніх провели пізнавальну екскурсію. Спочатку гості навчального закладу завітали до приміщення, де навчаються перукарі. Це професія, яка була, є й буде актуальною, тому що не підвладна ні часу, ні кризам, адже зачіска є важливою складовою привабливості людини. Це сучасна, модна, популярна, актуальна, затребувана та прибуткова професія, і з цим дуже важко не погодитись.

В навчально-практичному центрі, де учні здобувають професію “Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування”, продемонстрували новеньке обладнання для занять. Лише нещодавно всередині приміщення зробили ремонт, та придбали все необхідне обладнання для навчання. Люди з такою професією дуже потрібні, адже в сучасному повністю механізованому світі необхідно розумітися на техніці та її ремонті. І  вся техніка, як виробнича, так і домашня вимагає догляду, профілактичних заходів, ремонту, обслуговування.

Нині тривають роботи з ремонту фасаду навчально-практичного центру, а ремонтні роботи виконують учні закладу, які здобувають професію будівельника і проходять літню практику. Для учнів це чудова можливість закріпити здобуті теоретичні знання і, не витрачаючи час на пошуки місця практики, набратися досвіду в будівельній справі.

Однак майбутні будівельники не лише штукатурять та кладуть плитку. Вони досить творчі люди й активно беруть участь в різних конкурсах. Виставка з роботами учнів будівничої професії теж зацікавила гостей закладу.

Та й для корисного дозвілля в учнів аграрного центру є час. У вільні від навчання години вони можуть прийти в шахово-шашковий кабінет і пограти в розумні ігри.

Далі нас повели в місце, де навіть невмілого навчать створювати найсмачніші кулінарні шедеври. Того дня в кухарів та кондитерів було  багато справ, адже потрібно було наготувати пиріжечків, коржиків, ватрушок, рогаликів та інших кулінарних витребеньок. До речі, це одна з найбільш затребуваних професій не лише на Вінниччині, а, що й казати, у всьому світі.

Під час екскурсії зацікавлені дізналися також і про технічні особливості тракторів, адже в аграрному центрі можна здобути й професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва (категорії А1, А2, В1) і водія автотранспортних засобів (категорії С).

Знайомство з аграрним центром продовжилось  в актовій залі. Там гостей привітав і  розповів про навчальний заклад його директор Ігор Баранюк.

Під час заходу усі в залі вшанували полеглих за волю України хвилиною мовчання.

А згодом розпочалась концертна програма. Учні за допомогою педагогів підготували для гостей закладу чудовий концерт. Лунали українські пісні та вірші про Україну, рідний край та його захист, був гарний патріотичний танець. А між цим було згадано колишніх учнів закладу,  якими пишаються педагогічні працівники. Бо завдяки своїй праці вони стали відомими в рідному краї та працюють, використовуючи у своїй діяльності ті знання, які здобули в Державному професійно-технічному навчальному закладі “Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти”.

Автор тексту і фото – Алла Корнієнко.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *