В Хмільницькій ЦРЛ за добу використовують по півсотні балонів кисню: всі обстеження на коронавірус та медикаменти по протоколу – для пацієнтів абсолютно безкоштовні

В Хмільницькій ЦРЛ за добу використовують по півсотні балонів кисню: всі обстеження на коронавірус та медикаменти по протоколу – для пацієнтів абсолютно безкоштовні

З початку тижня Вінниччину занесли до “помаранчевої” карантинної зони. А  26 лютого,  в Хмільницькому районі  (території Глуховецької селищної, Війтівецької сільської, Іванівської сільської, Калинівської міської, Козятинської міської, Махнівської сільської, Самгородоцької сільської, Уланівської сільської, Хмільницької міської територіальних громад) за добу зафіксовано 59 нових випадків  захворювання на COVID-19. 

Ситуація з коронавірусною хворобою і в Україні, і на Хмільниччині набирає страшних обертів. Щодня у Хмільницькій центральній районній лікарні зростає кількість хворих на це підступне захворювання, дуже багато людей лікуються також і вдома, а хтось навіть не підозрює, що є переносником заразного захворювання, і вільно розносить вірус повсюди.

Журналістка нашого видання поспілкувалася з головним лікарем Хмільницької ЦРЛ Василем Залецьким, який розповів про лікування коронавірусної інфекції.

За словами Василя Анатолійовича, у Хмільницькій ЦРЛ розгорнуто 165 коронавірусних ліжок. Станом на ранок 27 лютого у Хмільницькій ЦРЛ лікується 129 осіб. Серед хворих 68 пацієнтів з підтвердженим коронавірусом, 41 – з підозрою на COVID-19, і 20 пацієнтів мають ковідні пневмонії, але не підтверджені ПЛР-тестом.

Головним лікуванням від ковіду є, в першу чергу, забезпечення пацієнтів киснем. У лікарні для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією за добу використовують 40-50 балонів кисню, а є й такі дні, коли витрачають всі 60. Багато пацієнтів просто на масці, а хто вже на ШВЛ – таким і трьох балонів за  півтори години не вистачає.

  • Василю Анатолійовичу, є хмільничани, які нарікають на те, що в Хмільницькій ЦРЛ лікування на ковід не безкоштовне. Поясніть хмільничанам, будь ласка, які медикаменти мають бути безкоштовними, а за які потрібно платити?
  • Всі послуги з обстеження на ковід: рентген, ПЛР-тест тощо є абсолютно безкоштовними у нашій лікарні. Також безкоштовними є медикаменти згідно протоколу.  Все, що не належить до ліків по протоколу – вже пацієнт змушений за це платити. Досить часто хворі хочуть зробити КТ – але ця послуга є платною, оскільки в лікарні поки що немає свого КТ.

Протокол стосується  лікарів, які борються із коронавірусною хворобою, рятуючи життя хворих. Для медиків – це інструмент, за допомоги якого вони визначають необхідну терапію і підходи до лікування. 

За словами  Василя Залецького, кожне захворювання має свій ступінь складності: легка, середня, і по кожній ступені лікар вже призначає лікування індивідуально. А тому в цьому випадку пацієнту можуть знадобитися додаткові ліки. Така ж ситуація може виникнути тоді, коли ковідному пацієнту потрібно лікувати  додатково ще й супутні захворювання, які виникли після будь-яких ускладнень та наслідків коронавірусної інфекції. А іноді й самі пацієнти або їхні рідні просять посилити лікування, не шкодуючи жодних заощаджень, аби лиш лікування стало ефективнішим та швидшим.

За всіма процесами у лікарні, за кожним призначенням стежать відповідні органи: Національна служба охорони здоров’я України, Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА. 

Наприкінці розмови головний лікар Хмільницької ЦРЛ Василь Залецький закликав хмільничан берегти своє здоров’я, дотримуватися правил карантину, а при перших проявах захворювання звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням.

Фото – з відкритих інтернет-джерел

 

 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *