В грудні хмільничани зможуть побачити найяскравіший зорепад року

В грудні хмільничани зможуть побачити найяскравіший зорепад року

Сотню метеорів на годину в небі буде видно в ніч з 13 на 14 грудня. Цієї ночі українці спостерігатимуть метеорний потік Гемініди.  Метеори Гемініди відрізняються білим кольором та особливою яскравістю. Найкраще спостерігати зорепад можна буде близько 3:00, і до 4-ї ранку, коли Місяць уже зайде за обрій.

За словами вченого-астронома і популяризатора астрономії, виконувача обов’язків завідувача лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної (МІЗОН-А) Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Івана Крячка, “на 14 грудня 2021 року припаде пік метеорного потоку Гемініди, радіант якого розміщується неподалік зорі Кастор, що в сузір’ї Близнюків”.

  • За сприятливих погодних умов можна буде помилуватися чудовою картиною зимових сузір’їв (Оріона, Тельця, Візничого й інших), прикрашеною інтенсивним “зорепадом”, – уточнив учений.

За словами фахівців, очікується, що за годину можна буде спостерігати в небі майже 100 метеорів.

Більшість метеорів буде видно з півночі до 4 години ранку 14 грудня. Метеорити можна буде побачити неозброєним оком під ясним, темним небом в більшій частині планети, хоча найкращий вигляд – з Північної півкулі. Спостерігачі будуть бачити менше метеоритів в Південній півкулі.

Для спостереження за потоком не потрібно ніяких особливих пристосувань – просто треба відійти подалі від яскравих вогнів і дивитися в будь-якому напрямку. “Дайте вашим очам час, щоб пристосуватися до темряви. Метеори з’являться по всьому небі”, – обіцяють в NASA.

За інформацією Укрінформ та УНІАН.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *