В День донора хмільничани поповнили запаси крові майже на 40 літрів

В День донора хмільничани поповнили запаси крові майже на 40 літрів

14 лютого у місті Хмільнику відбувся День донора. Цього дня хмільничани прийшли до лікарні, аби здати свою кров для порятунку інших. Серед донорів були і досвідчені хмільничани, а також ті, хто прийшов здати кров уперше. 

Педагоги та поліціянти – переважна більшість із тих, хто охоче поповнив запаси крові. Також до акції долучилися працівники міськради та Хмільницьких електромереж. Для захисників України та інших потребуючих здали кров та її компоненти.

За словами вчительки англійської мови Березнянського ліцею Тамари Ротай, вона разом із колегами пішла здавати кров не вагаючись, адже нині кров, як ніколи, дуже необхідна для порятунку людей. А також педколектив ліцею вирішив зламати такий собі стереотип на День закоханих, що не лише можна дарувати в цей день листівки з любов’ю, а й ділитися своєю кров’ю для потребуючих, і робити це з добрими намірами.

Зізнається, що вперше здавала кров, а наступного року разом із колективом планують знову долучитися до такої доброї акції. Більше того, Тамара планує здавати й частіше, адже після здачі крові відчула неабиякий приплив енергії.

  • Все минуло дуже м’яко. Звісно ж, спочатку трохи хвилювалася, але медсестра дуже гарно і швидко вколола, що я навіть не відчула болю. Дуже професійна і привітна медична сестричка розвіяла всі мої хвилювання.  Нас обстежили, мене внесли в реєстр донорів. Після здачі крові сфотографувалися на згадку. Відчуття нормальні, навпаки навіть минув головний біль. Відчула, що стало краще й в емоційному плані. А ще відчуваєш себе корисною, насичує енергетика від інших людей, які здавали кров, відчувається таке собі єднання, – розповіла Тамара нашому інтернет-виданню. 

Того дня здати кров забажали 112 донорів, проте лише 89 із них відповідали медичним критеріям допуску. У кожного взяли по 450 мл крові. Загалом було зібрано майже 40 літрів крові.

   

Для кожної людини зараз як ніколи важливо підтримати українських захисників та потерпілих унаслідок бойових дій.

У Хмільницькій міській раді інформують, що постійними поповнювачами запасів крові  є Клименко Алла (працівниця Хмільницького об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки), Олександр Желєзний та Іван Саган (працівники Хмільницького управління газового господарства). А Іван Анатолійович Саган навіть претендує на звання «Почесний донор України», оскільки здав кров уже 40 разів.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *