
Ініціатором встановлення тризуба був голова громадської організації «Розвиток і добробут с.Сальник» Дмитро Наумець. Його ідею підтримали члени громадської організації, жителі села, які допомогли коштом та робочою силою. Тризуб замовили у Вінниці, а роботу з облаштування майданчика, озеленення території, освітлення та встановлення тризуба – виконували власними силами.
Як повідомляють на офіційному сайті Калинівської міської ради, дерев’яний тризуб біля сільського будинку культури встановили як символ сильної вольової української нації та вдячності українським Захисникам та Захисницям, які нині боронять рідну землю від окупантів і тим, хто поклав своє життя на вівтар свободи та незалежності України.
- Найдавнішими князівськими символами в Київській Русі були двозуб та тризуб. Цей символ був державним знаком князівської династії Рюриковичів. Проте, коли київський князь Володимир Великий прийняв християнство, то на деяких монетах посередині тризуба, над маківкою центрального стрижня, він почав додавати інвокаційного хреста, як символ долучення Київської Русі до родини європейських християнських країн. Наш тризуб також із хрестом. Цим ми прагнемо, щоб Всевишній оберігав нашу націю, нашу громаду, – розповіла директорка Сальницького будинку культури Альона Наумець.
Місце встановлення тризуба також обрали не випадково. Адже саме біля будинку культури у Сальнику висадили трояндову алею в пам’ять про загиблих на війні односельців. Тризуб повернений до місцевого храму та до пам’ятника загиблим в роки другої світової війни односельців.