Період свят ще триває, проте і впродовж року у хмільничан будуть причини випити за святковим столом: дні народження, підвищення по службі, весілля, хрестини тощо… У Центрі громадського здоров’я України розповіли, як правильно рятуватися від такого неприємного синдрому, як похмілля.
Отже, насамперед варто запам’ятати, що «рекомендованої» дози алкоголю не існує. Що менше людина вип’є, тим краще для її організму. Однак якщо це вже сталося і у вас похмілля, фахівці розвіяли міфи про полегшення похмілля:
- Не похмеляйтесь. Це не працює! Вживання невеликої кількості алкоголю наступного ранку може навпаки продовжити або відтермінувати похмілля й не дати можливості організму відновлюватися. Не пийте алкоголь щонайменше 48 годин після того, як багато випили.
- Не пийте багато кави. Чашка кави може збадьорити вас і допомогти, коли ви відчуваєте слабкість і навіть головний біль. Але не у випадку з похміллям. Кофеїн має сечогінний ефект. Тож він може призвести до ще більшого зневоднення організму. Натомість обов’язково потрібно пити більше води — проводити своєрідний детокс для організму. Так ми допомагаємо виводити алкоголь, а ще підтримуємо водний баланс.
- Не пропускайте прийоми їжі. Коли вас нудить і вам навіть не хочеться вставати з ліжка, не їсти нічого може здатися хорошою стратегією. Проте це може призвести до зниження рівня цукру в крові й погіршити ваше самопочуття. Їжте корисні продукти, наприклад, фрукти й овочі, а якщо відчуваєте нудоту, краще з’їсти м’яку їжу, наприклад, несолоний суп чи бульйон. Вони допоможуть відновити баланс корисних та поживних речовин в організмі.
- Не відсипайтеся весь наступний день. Найкраще, що ви можете зробити наступного ранку — схопитися з ліжка та почати рухатись. Алкоголь виводиться з організму двома шляхами: із сечею та диханням. Отже, вставайте та гуляйте. Прогулянка на свіжому повітрі допоможе покращити самопочуття.
- Не пийте знеболювальні на кшталт ібупрофену чи парацетамолу. Поєднання алкоголю та парацетамолу може бути токсичним для печінки. Як і алкоголь, деякі безрецептурні знеболювальні, у тому числі ібупрофен, можуть посилювати виділення кислот і подразнювати слизову оболонку шлунка. Краще не вживати ці ліки ні до, ні після вживання алкоголю.
Що ж насправді може вам допомогти?
- Час. Для того, щоб синдром похмілля минув, ви маєте дочекатися, поки організм повністю не виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю, не відновляться рівень рідини, подразнені тканини й мозкова активність. Ці процеси, на жаль, прискорити неможливо.
- Зрештою, єдиний засіб від похмілля — уникнути його й не пити алкоголю взагалі.
Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.
–