Увага! На Вінниччині активізувались дров’яні шахраї

Увага! На Вінниччині активізувались дров’яні шахраї

Лісівники Вінниччини застерігають хмільничан і жителів області не перераховувати гроші на невідомі рахунки, бо вже є випадки шахрайства на дровах, – повідомляє NEWS Хмільника. 

Водночас аби не потрапити на гачок шахраїв, жителям області слід купувати дрова безпосередньо у лісництві чи лісгоспі. Про це повідомили у пресслужбі Вінницького управління лісового та мисливського господарства.

  • У різних районах області зафіксовані випадки, коли населенню пропонують придбати дрова за передоплатою. Після переведення коштів на певну картку горе-продавець пропадає, – йдеться у повідомленні.

Щоб уникнути обману, лісівники наголошують, що слід бути обачними і пам’ятати просту формулу: дрова в подвір’я – гроші на руки. Або на вручений вам рахунок лісництва, лісгоспу. Але після відвантаження лісопродукції або після домовленості безпосередньо із працівниками лісгоспу. За бажанням доставка може бути виконана особистим, найманим або лісгоспівським транспортом. А про намагання аферистів провести подібну схему варто одразу інформувати представників лісгоспу та правоохоронців.

Більше того, працівники лісгоспу закликають людей купувати дрова саме влітку. Чому?

  • Оскільки зараз є можливість підсушити сировину, отримати більш якісні дрова, щоб використовувати їх за потребою із більшою віддачею енергії. Особливо це стосується власників твердопаливних котлів. Сучасні твердопаливні піролізні котли із високим коефіцієнтом корисної дії дозволяють отримувати набагато дешевше тепло. Тому все більше споживачів переобладнують сучасні та ефективні котельні із дров’яним опаленням. І оскільки потреба у джерелі енергії різко зростає, тому бажаючих закупити дрова стало дуже багато. І не лише у негазифікованих районах.

Довідково:

Щороку на енергоринок області поставляється близько 200 тис. кбм дров паливних, що дає змогу економити 40 млн. кбм природного газу. Минулого року лісгоспи Вінниччини реалізували загалом майже 300 тисяч кубометрів дров паливних. На енергоринок області поставлено 212 тис. кбм дров, з них більшу частину придбало населення, а також заклади освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, підприємства, організації. Ще понад 10 років тому реалізація дров паливних була всього у межах 70-80 тис. кбм за рік.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *