
Чи знаєте, які крутезні наші земляки? Ті, що поряд з Вами: щодня лікують, вчать Ваших дітей, везуть на роботу або варять смачну каву. Нещодавно 26-річний хмільничанин Антон Кримець здолав 42 кілометри першого в 2020 році офлайн марафону в Україні. Про те, як полюбив біг та з яким настроєм долав надважку дистанцію – далі у NEWS Хмільника.
Цього року через всесвітню пандемію безліч заходів (в тому числі спортивних) були відмінені чи перенесені. Приємною звісткою для бігунів України (та багатьох інших країн світу) став міжнародний офлайн марафон у Харкові, куди Антон подав заявку і став ретельно готуватись.
На підготовку до самого марафону – забігу на довгу дистанцію Антон витратив близько місяця. Він бігав, займався TRX в спортзалі та намагався правильно харчуватись (хоча чесно зізнається, що з харчуванням особливо не заморочувався, просто не їв шкідливого).Такі старання дали свої результати: 3 години 45 хвилин без переходу на ходьбу чи перерву на зупинки!
- Спочатку ти біжиш, даєш «п’ять» глядачам, позуєш для фотографів, взаємодієш з публікою, знімаєш відео… Потім стає важче і важче, але я тримався, аби не зупинитись – на ходу пив і їв, щоб підзарядитись енергією (в цьому дуже допомагали волонтери забігу). Десь 30 кілометрів я тримав хороший темп, а ось решту кілометрів у мене на ногах замість м’язів, здається, були камінці, а в голові пульсувала лише думка про фініш. Але, нічого – це ж хороше випробування себе та своїх можливостей, – говорить спортсмен.
Хлопець каже, коли було дуже важко, то він вже просто візуалізував кінцевий результат і це йому допомагало. Ейфорія, радість, щастя, кайф від того, що ціль вдалось досягнути – такими були емоції спортсмена. Воно й не дивно, бо біг, як і інші види спорту, дарує піднесений настрій і позитивні емоції надовго.
Хлопець займається бігом вже близько 4 років. Розпочав, аби підтримати свою кохану, яка хотіла схуднути. Дівчина скинула вагу і закинула заняття, а Антон ( як в голлівудських історіях про «піти за компанію на кастинг і пройти, на відміну від подруги») так і займається бігом до цього часу.
Щоранку, незважаючи на погоду, і те, що закінчив свою роботу опівночі, хлопець прокидається о шостій годині ранку і біжить 5 кілометрів.
- Я не жертвую годиною сну – це свідомий вибір на користь спорту. Бо біг мене наповнює такою енергією та позитивом, що мені вистачає сил до пізнього вечора. Щоранку також обливаюсь холодною водою з криниці – бадьорить неймовірно, – розповідає мій співрозмовник.
Антон каже, що тепер забув про хвороби, чому дуже радіє. Якихось порад як правильно бігати не дає, каже все дивився у Ютубі та адаптував під свій організм.
- Багато з моїх знайомих, коли дізнались, що я пробіг 42 кілометри, стали говорити, що це потрібно для цього надзусилля. Я ж хочу довести своїм прикладом, що лише година Вашого часу, самодисципліна, задоволення від тренувань (та головне – бажання!) – і Ви також зможете пробігти марафонську дистанцію, чудово себе почувати і мати гарний настрій, – говорить Антон Кримець.
До речі, забула сказати: Антон працює барменом. «Вловили», що я хотіла цим сказати?))
Щиро ваша Наталя Міщук