Уряд розпочав реорганізацію РДА: на Вінниччині залишиться всього 6 райдержадміністрацій, одна з яких – на Хмільниччині

Уряд розпочав реорганізацію РДА: на Вінниччині залишиться всього 6 райдержадміністрацій, одна з яких – на Хмільниччині

Уряд продовжує створювати нормативну базу для завершення децентралізації. Затверджені документи, завдяки яким в  Україні розпочався процес утворення та реорганізації районних державних адміністрацій. Відповідне розпорядження було прийнято Кабінетом Міністрів України 16 грудня, – повідомляється на сайті Урядового порталу.

Під час засідання Уряду також ухвалено Порядок, за яким відбуватиметься утворення та реорганізація райдержадміністрацій, у тому числі передача майна, прав та обов’язків РДА, що припинили роботу у зв’язку зі зміною адмінтерустрою. На Вінниччині  замість 27 райдержадміністрацій залишиться шість: Вінницька, Жмеринська, Могилів-Подільська, Тульчинська, Хмільницька та Гайсинська. Решта РДА мають передати їм своє майно, а також права та обов`язки.  

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов наголосив, що  оскільки райдержадміністрації формують проекти районних бюджетів і подають на затвердження райрадам, питання упорядкування системи РДА відповідно новому терустрою сьогодні вкрай актуальне. “Рік закінчується і у наступний рік нові райони мають увійти з бюджетом”.

В повідомленні йдеться, що в результаті децентралізації  разом із скороченням кількості районів має відбутись і скорочення кількості районних державних адміністрацій.

Зазначається також, що 320 районних державних адміністрацій буде реорганізовано через  приєднання до 100 РДА в адміністративних центрах нових районів, а ще із 40 будуть утворені 13 РДА в нових районах, де раніше була відсутня районна державна адміністрація.

Процес реорганізації РДА координуватиме обласна державна адміністрація. Голова ОДА має протягом 20 днів утворити комісії з реорганізації та затвердити їх персональний склад.

Комісії, зокрема, відповідатимуть за державну реєстрацію нових РДА та реорганізацію старих, інвентаризацію та передачу майна, складання та подання фінансової та бухгалтерської звітності, переведення працівників.

Фото – з сайту Міністерства розвитку громад та територій України

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *