Уряд пообіцяв доплати ще одній категорії пенсіонерів

Уряд пообіцяв доплати ще одній категорії пенсіонерів

Сьогодні, 15 вересня,  на засіданні уряду прем’єр Денис Шмигаль заявив, що ще одній категорії пенсіонерів доплачуватимуть пенсії. 

Доплати планують проводити з 1 жовтня 2022 року.

  • З жовтня 2022 року для пенсіонерів 70-75 років установлять додаткові щомісячні доплати до 300 гривень. Це стосуватиметься категорії громадян, пенсії яких менші за середню заробітну плату 2020-го, – повідомив Денис Шмигаль.

Людям від 75 до 80 років встановили мінімальний розмір пенсії – 2500 грн. Вони отримають доплату 400 грн. З 1 грудня виплати підвищать пенсіонерам від 65 років зі стажем 35 років для чоловіків і 30 років для жінок. Мінімальний розмір пенсії зросте до 2600 грн. Для всіх категорій пенсіонерів підвищать рівень мінімальної пенсії з 1854 грн до 1934 грн.

Міністерство соціальної політики України повідомило раніше, що в рамках підготовки проєкту держбюджету-2022 вони пропонують передбачити у календарі 5 кроків підвищення пенсій:

Зокрема, Мінсоцполітики пропонує передбачити у календарі підвищення пенсій на наступний рік такі кроки:

  • підвищення з 1 січня пенсій особам з інвалідністю з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
  • індексацію з 1 березня пенсій для майже 10 млн пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів віком старше 75 років;
  • перерахунок з 1 липня і з 1 грудня пенсійних виплат у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • перерахунок з 1 жовтня мінімальної пенсії за віком у зв’язку із прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.

За інформацією Газети по-українськи та Економічної правди.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *