Урочисто презентували книгу про історію села Лозни Хмільницького району

Урочисто презентували книгу про історію села Лозни Хмільницького району

Книгу урочисто презентували у Вінниці під час чергового ІІІ щорічного фестивалю подільських громад  «Відродимо село – розквітне Україна».

Цьогоріч учасниками фестивалю стали 10 об’єднаних територіальних громад, про села яких надруковано книги-історії в 2019 році, а також меценати видавничої справи, видавці, автори історій сіл та міста Могилів-Подільський. Це громади с.Пеньківка Шаргородського, с.Серединка Бершадського, сс. Китайгород та Леухи Іллінецького, сс.Бабчинці і Гонтівка Чернівецького, с. Лозна Хмільницького, с.Скоморошки Оратівського, с.Сосни Літинського районів, м.Могилів-Подільського.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк зазначила: «Цей проект єдиний в Україні, жодна область не має подібного проєкту і такого фестивалю. Переконана, що цей проєкт повинен продовжуватися і надалі, адже на Вінниччині понад 1400 сіл і кожне має свою унікальну історію. Я дякую всім, хто пише і творить історію своїх сіл, дякую всім громадам, які сьогодні приїхали на фестиваль і особлива подяка ідейним натхненникам цього фестивалю Вадиму Вітковському і Михайлу Каменюку, які творять історію сучасності».

Кожна громада, учасниця фестивалю, презентувала свої досягнення та «частувала» глядачів виступами кращих самодіяльних аматорів сцени.

Також під час фестивалю вшановано лауреатів премії імені Віктора Тимчука, якою відзначаються кращі книги року – історії міст і сіл Вінниччини.

Розповідаючи про свої села, учасники фестивалю наводили факти з історії свого краю, розповідали легенди про свої села, вражали глядачів художнім читанням віршів, піснями, танцями та художніми номерами. Задля цього до Вінниці завітали найрізноманітніші творчі колективи з різних куточків Вінниччини. Усі творчі номери артистів оспівували красу рідних місць, працьовитість, щедрість та мудрість людей, які там проживають. На знак шани і подяки організаторам заходу учасники фестивалю частували гостей запашним українським короваєм, салом та різноманітними українськими стравами.

За матеріалами офіційного сайту Вінницької ОДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *