УкрГідрометцентр обстежив вплив морозів на плодові дерева

УкрГідрометцентр обстежив вплив морозів на плодові дерева

У пресслужбі УкрГідрометцентру повідомили, що за січень зимуючі культури були в стані зимового спокою. Однак на початку місяця температури були високими у південних та західних областях, фіксували короткочасне пробудження рослин на межі відновлення вегетації, що могло вплинути на зниження зимостійкості.

  • У січні умови для перезимівлі складалися переважно сприятливі. У період найбільш інтенсивного похолодання (у середині місяця) мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур та багаторічних трав на більшій частині території знижувалася до мінус 5−9°С, що значно вище критичної температури вимерзання. В окремих районах Луганської, Полтавської, Черкаської та Миколаївської областей відмічалося зниження температури до мінус 10−11°С, що вище критичної температури вимерзання озимих пшениці та жита, проте близько до критичної температури вимерзання слаборозвинених з осені рослин озимого ячменю та ріпаку, – йдеться в повідомленні.
  • В останній день січня у східних, Закарпатській, Полтавській, на багатьох площах північних, Хмельницької, Вінницької, в окремих районах Кіровоградської, Черкаської, Дніпропетровської, Запорізької, Тернопільської, Рівненської, Волинської та Львівської областей висота снігу становила від 6 до 22 см, на високогір’ї Карпат — 25−57 см, на м. Пожежевська (Івано-Франківської обл.) — до 130 см. На решті території снігу не було або висота його не перевищувала 1−5 см, – повідомили агрометеорологи.

Експерти встановили, що глибина промерзання ґрунту на більшій частині території країни становила 11-30 см, в окремих районах Луганської, Харківської, Полтавської, Сумської, Чернігівської, Київської та Кіровоградської областей – 32−45 см. У Закарпатській, Чернівецькій, Львівській, Івано-Франківській областях та в окремих районах Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Хмельницької та Волинської областей промерзання було на рівні 1−10 см, на Закарпатті був талий ґрунт.

  • За результатами відрощування гілок плодових культур, яке було проведено у кінці грудня метеостанціями після короткочасного зниження мінімальної температури повітря до мінус 18−25°С, пошкоджень бруньок гілок плодових дерев не виявлено, – прозвітував УкрГідрометцентр.

Ілюстративне фото – Укрмедіа.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *