Україну атакуватиме спека: позначки термометрів сягнуть до 40 градусів за Цельсієм

Україну атакуватиме спека: позначки термометрів сягнуть до 40 градусів за Цельсієм

З 8 липня на території України синоптики прогнозують суху погоду, без опадів. В Українському гідрометеорологічному центрі зазначають, що середня місячна температура передбачається 20-25°.  Абсолютний максимум температури повітря у липні  складатиме 34-39° тепла. Середня місячна кількість опадів у західних, північних та Вінницькій областях 62-119 мм, у Карпатах 131-170 мм, на решті території країни 37-75 мм (на південному сході місцями 23-36 мм).

Синоптик Наталка Діденко уже відзавтра прогнозує підвищення температури повітря.

  • Завтра протягом дня у більшості областей передбачається +27+33 градуси.
    Надалі спека в Україні посилюватиметься.
    У Києві 8-го липня пануватиме суха сонячна погода. Найближчої ночі до +20 градусів, завтра вдень +28+30 градусів.
    Найближчими днями і на наступному тижні розраховуйте на подальше підвищення температури повітря, спека!

    Після прохолоди настане спека, яку не всі легко можуть переносити. Жарку погоду найгірше переносять маленькі діти, люди похилого віку, вагітні, а також люди, які страждають ожирінням, хворобами серця, гіпертонією і діабетом.  Спека призводить до згущення в організмі крові (а це загрожує виникненням тромбів). Навантаження на всі системи організму збільшується. У спеку знижується кількість кисню в повітрі, у людини настає гіпоксія – кисневе голодування. Навіть практично молоді та здорові люди в спеку не відчувають себе бадьорими, стає важко дихати, навалюється млявість і сонливість. Якщо ви відноситеся до метеозалежних людей або у вас вегето-судинна дистонія,  спека теж може негативно вплинути на ваше самопочуття. Перегрівання загрожує тепловим і сонячним ударом,  зневодненням, загостренням хронічних захворювань і може вивести з ладу будь-якого, незалежно від віку та стану здоров’я.

Щоб палюче сонце не вбивало все задоволення від літа, радимо дотримуватись певних правил, як пережити спеку.

Що пити

Наш організм у спеку швидко втрачає воду. Особливо сприйнятливі до зневоднення діти і люди похилого віку. Щоб не допустити зневоднення організму, потрібно пити стільки раз, скільки хочеться,– але не менше 3 літрів в день.

Разом з потом наш організм втрачає і необхідні солі і мінерали – магній, кальцій, цинк, тому щоб заповнити їх втрату. Кращим напоєм для поповнення запасів рідини є чиста прохолодна вода. На відміну від інших, вона не містить зайвого цукру і барвників. Можна пити мінеральну воду, воду, підкислену лимоном, фруктові та овочеві соки. Соки дають організму безліч цінних мікроелементів і вітамінів, тому в спеку після них не хочеться їсти і ми відчуваємо приплив сил і енергії. Пийте морси, компоти з фруктів, зелений чай (він чудово тонізує і добре втамовує спрагу). Пити краще невеликими порціями, але часто. Тоді водний баланс в організмі буде в нормі, що сприятливо позначається на здоров’ї і на красі шкіри. Кілька порад:

  • Не пийте крижану воду – занадто холодна вода знижує кровопостачання слизової оболонки шлунка і організм повинен буде витратити багато енергії, щоб нагріти її до температури тіла. Крім того можна застудитися – фарингіт або ангіна в спеку не так рідко й зустрічаються.
  • Щоб охолодити воду, краще додавати в неї кубики льоду. Кількість кубиків простіше регулювати, досягаючи бажаної температури води.
  • Не пийте під час їжі, це ускладнить процес травлення і перевантажить шлунок.
  • Солодкі газовані напої не здатні вгамувати спрагу, вони тільки підсилюють її. Тому в спеку віддавайте перевагу несолодким напоям.
  • Не пийте в спеку алкоголь і каву, які виводять з організму мінерали і воду.

Як харчуватися

У спекотні літні дні бажано переглянути своє харчування. Перш за все зменшите розмір порцій, до яких ви звикли. Відмовтеся від солоних, жирних і смажених страв. Після них сильніше хочеться пити. Набагато краще підійдуть легкі холодні супи (окрошка, борщ), пісне м’ясо і риба, овочеві салати і фрукти. Пиво і кофеїномістячі напої сприяють зневодненню. Навіть морозиво не стільки охолоджує організм, скільки обтяжує, бо це жирний продукт. У спеку кращий десерт це фрукти і ягоди. А якщо вже так хочеться морозива – віддавайте перевагу фруктовим або ягідним домашнього приготування.

Пам’ятайте і про те, що харчові отруєння влітку трапляються значно частіше, ніж в інші сезони! Свіжоприготовлена домашня їжа допоможе їх уникнути. А ось куплених на базарі або пляжі пиріжків, чебуреків, біляшів, а також салатів з майонезом в закладах громадського харчування слід остерігатися.

Сонячне випромінювання

У спеку навіть коротка прогулянка може призвести до опіку шкіри. Тому необхідно використовувати косметику для захисту від сонячного випромінювання. Ультрафіолетове випромінювання UVA-діапазону, (довгохвильове УФ-випромінювання) не затримується хмарами або склом. Тому добре засмагнути можна не тільки під прямими сонячними променями, а й в тіні, і при похмурій погоді.

Тривале перебування на сонці може спричинити подразнення кон’юнктиви. Фотокератит – дуже болючий сонячний опік рогівки, симптоми якого проявляються зазвичай через 6-12 годин після опромінення, відчувається втома очей. Негативний вплив сонця на очі проявляються через роки. Люди, які не захищають очі від сонця, в літньому віці страждають на дегенерацією рогівки, катаракту.

Вибирайте легкий вільний одяг світлих відтінків з натуральних тканин – льону або бавовни, натурального шовку, щоб ваше тіло могло вільно «дихати». Такий одяг вбирає вологу, не прилипає до тіла, якщо ви спітніли, пропускає повітря. А ось синтетика створить ефект теплиці. Відмовтеся від нарядів з блискітками і стразами – вони притягують сонячні промені. Нижня білизна теж не повинна бути тугою або містити синтетику.

У сонячні дні слід носити легкий головний убір: капелюха, панаму, або хустинку з натуральної тканини.

На час спеки краще відмовитися від постійного носіння високого каблука. Виберіть босоніжки на невеликому стійкому каблуці або танкетці. Найкраще для літньої прогулянки підійдуть шкіряні босоніжки або капці. Але тривале носіння взуття на плоскій підошві може викликати плоскостопість. Взуття теж повинне бути вільним, тому, що в спеку ноги набрякають.

Як перенести літню спеку 

Спека найкраще переноситься біля тихої річки, озера, біля моря або на дачі. Якщо ви приїхали на море, то в перший день не засмагайте на пляжі більше 30 хвилин. Збільшуйте час прийняття сонячних ванн поступово, частіше перебувайте в тіні. Чергуйте знаходження на березі і у воді. Відвідування пляжу в полуденний час не рекомендується – в цей час найбільш сильне ультрафіолетове випромінювання, і ви можете легко отримати опік шкіри, сонячний чи тепловий удар.

Якщо ж літня спека застала вас в місті, то ось декілька порад. Якщо температура в тіні перевищує 30 ° C, то краще не виходити на вулицю, особливо між 11 і 15 годинами, коли сонце найбільш активне. У місті вибирайте завжди затінену сторону вулиці, носіть з собою пляшку води, не забувайте про головні убори. Пам’ятайте, що від теплового і сонячного удару не застрахований ніхто.

Частіше приймайте контрастний душ. Можна час від часу обполіскувати холодною водою руки до ліктя і обличчя, або змочити хустинку холодною водою і накинути її ззаду на шию.

Якщо у вас вдома є кондиціонер, спека вам не страшна. Якщо кондиціонера немає, забезпечте циркуляцію повітря в приміщенні за допомогою вентилятора.

Ввечері та вночі залишайте вікна або кватирки відкритими. Щоб за день приміщення не нагрівалося, використовуйте щільні штори або жалюзі. Бажано, щоб внутрішні двері в будинку були відкриті – так повітря буде циркулювати з кімнати в кімнату.

Дотримуйтеся наших порад і бережіть себе, хмільничани!

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *