Український надшвидкий бойовий дрон – невидимий для радарів та не має аналогів у світі

Український надшвидкий бойовий дрон – невидимий для радарів та не має аналогів у світі

15 червня у Києві на Міжнародній спеціалізованій виставці “Зброя та безпека – 2021” презентували новий український надшвидкий військовий безпілотник ACE ONE.

Над створенням цього амбітного проекту працювали 25 найкращих українських вчених та фахівців у сфері авіакосмічної галузі на чолі з колишнім гендиректором ДП “Антонов” Олександром Лосем та ексголовою ДКАУ (Державне космічне агентство України) Володимиром Усовим. Розробником літального апарату є Міжнародна українська компанія ACE.

Надшвидкий бойовий дрон з технологіями stealth та “ройовими можливостями”, за словами розробників, здатен у внутрішніх відсіках переносити озброєння вагою до 1 тонни.

Розробники стверджують, що бойовий дрон розробляли у партнерстві з кращими підприємствами України: ДП “Івченко-Прогрес”, “АТ “Мотор Січ” та ТОВ “Гідробест”.

Попередня вартість одного комплексу з декількох літальних апаратів (ймовірно, трьох) та наземної станції управління – $12-13 млн.

Дрон у перспективі має бути носієм високоточного керованого озброєння класу «повітря-повітря» та «повітря-земля».

Розробники заявляють, що багато компонентів для безпілотного літального апарату вже реалізовано та виготовляються серійно для інших літальних апаратів. Наприклад двигун сімейства АІ-322 –  розробки українського державного підприємства «Івченко-Прогрес».

Заявлені технічні характеристики для ударного дрону:

Максимальна висота польоту: 13 700 метрів
Оперативний радіус: 1500 км
Вага: 7,5 тонни
Довжина: 11 метрів
Ширина: 8,5 метрів
Максимальна швидкість: 0,95 Маха

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *