Український борщ став Нематеріальною культурною спадщиною світу

Український борщ став Нематеріальною культурною спадщиною світу

Український борщ внесли до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Про це у телеграм-каналі повідомив міністр культури Олександр Ткаченко і на своїй сторінці у соцмережі кухар Євген Клопотенко, – повідомляє NEWS Хмільника.

Борщ – українська страва, у кожному регіоні держави його варять по-особливому, кожна господиня має свій унікальний перевірений рецепт. Однак не всі вважали цю страву суто українською. Тепер увесь світ визнав українську гастрономію, а з тим, хто буде називати борщ неукраїнським – можна буде навіть судитися.

  • Це однозначно перемога на культурному фронті. Сталася історія. У нас на руках були сотні сторінок доказів, що культура приготування борщу – українська. А проти нас – ціла машина російської пропаганди. Але сьогодні наш борщ офіційно став Нематеріальною культурною спадщиною світу. ЮНЕСКО заявило, що це українська страва і що культура приготування борщу належить українцям. Для мене це означає, що світ визнав українську ГАСТРОНОМІЮ, – написав у соцмережі Євген Клопотенко.

Український кухар вважає, що це було варто боротьби і дуже радий, що взявся за це питання три роки тому.

  • І так, це перемога саме над росією, бо вони всіма силами гальмували нашу заявку та активно просували борщ, як рашн суп. А тепер кожного, хто так напише, можна відправляти до суду. Раунд, – констатував Євген Клопотенко.

Тепер Україна готова ділитися рецептами борщу зі всім світом. Нагадаємо, раніше команда активістів  разом із Євгеном Клопотенком відправилися у «борщову» експедицію й зібрали більш ніж 15 унікальних технік приготування цієї страви у документальному фільмі «Борщ. Секретний інгредієнт». Деякі кадри зі стрічки навіть були використані як докази при подачі заявки в ЮНЕСКО.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *