Українських водіїв попередили про нововведення: штрафи зростуть до 50 тисяч гривень

Українських водіїв попередили про нововведення: штрафи зростуть до 50 тисяч гривень

Вже через кілька днів на українських дорогах запрацює автоматична система зважування вантажівок.

Автоматична система автоматично зчитуватиме такі параметри, як номери, габарити, масу, кількість осей, швидкість і температуру повітря. Відповідно до цих показників і будуть виписувати штрафи.

А за перевищення вагових норм власників вантажних авто вказаних у свідоцтві про реєстрацію, будуть штрафувати на суму від 8500 до 51 тисячі гривень.

Цікаво, що окрім власників вантажних машин, штрафи можуть отримати й користувачі таких транспортних засобів, якщо вони внесені до Реєстру користувачів.

Якщо ж водіїв вантажівок намагатимуться приховати номерні знаки, то їм загрожуватиме штраф у розмірі 51000 гривень – відповідальність передбачено на максимальному рівні.

Наразі на шляхах України встановлено вже 50 систем автоматичної фіксації, але до кінця поточного року їхня кількість зросте до сотні.

Крім того, нагадаємо, що з 1 жовтня до 1 травня водії усіх механічних транспортних засобів повинні вмикати денні ходові вогні поза населеними пунктами, а в разі їх відсутності має бути ввімкнене ближнє світло фар.

У поліції зазначають, що  не варто вмикати дальнє світло і протитуманні фари, адже вони не є альтернативою ДХВ (як і габаритні вогні), крім того, вони можуть наразити на небезпеку водіїв зустрічного транспорту. Водії за порушення даного правила можуть отримати від 425 до 510 гривень.

Джерело: Український електромобільний портал.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *