Україна в переліку країн з найвищим ризиком для подорожей і новий варіант коронавірусу – в нашій державі

Україна в переліку країн з найвищим ризиком для подорожей і новий варіант коронавірусу – в нашій державі

На території України зафіксували циркуляцію нового, небезпечнішого та заразнішого варіанту штаму коронавірусу Delta Plus, який вперше виявили у Великій Британії. 

Про виявлений новий штам вірусу повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

  • На превеликий жаль, у п’ятницю наші науковці закінчили дослідження. І ми маємо на сьогоднішній день підтвердження, що мутація Delta, яка почалася в Британії, вже є на території нашої країни, – сказав Данілов в ефірі телеканалу ICTV.

За його словами, найближчі два тижні “будуть складними”. Данілов також уточнив, що наразі штам Delta Plus циркулює у Львові, Тернополі та Києві.

До таких негативних новин додалася ще одна – Центри США з контролю над захворюваннями (CDC) включили Україну до переліку країн з найвищим ризиком подорожей з огляду на COVID-19. Рішення включити Україну до 4-го “дуже високого” рівня ризику COVID-19 було прийняте 25 жовтня. Раніше американські епідеміологи відносили Україну до 3-го “високого” рівня ризику COVID-19.

CDC радить уникати подорожей до країн 4-го рівня ризику навіть тим, хто пройшов повну вакцинацію. За необхідності подорожей, CDC рекомендує пройти повну вакцинацію, дотримуватись маскового режиму, уникати зібрань людей та часто мити руки.

Згідно з правилами CDC, категорія “Дуже високий рівень поширення COVID-19” означає, що в країні за минулі 28 днів виявлено більше 500 випадків заражень на 100 000 мешканців.

Перелік країн з найвищим епідемічним ризиком постійно змінюється у відповідності до ситуації. Минулого тижня CDC внесло до переліку Сінгапур, а за тиждень перед цим – Білорусь, Молдову, Румунію, Боснію та Герцеговину, Сент-Вінсент і Гренадини.

Джерело: ukrainian.voanews і bykvu.com.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *