Україна увійшла до двадцятки найвпливовіших країн світу за рейтингом “м’якої сили”

Україна увійшла до двадцятки найвпливовіших країн світу за рейтингом “м’якої сили”

Такі дані міжнародного дослідження сприйняття національних брендів «Global Soft Power Index», яке проводить Brand Finance.

Україна посіла 19 місце за рівнем впливовості у світовому рейтингу “м’якої сили”. Водночас за показником впізнаваності Україна піднялася з 47 на 14 місце.

Як засвідчило дослідження, за минулий рік Україна додала найбільше балів серед усіх країн світового рейтингу м’якої сили «Global Soft Power Index», посівши 37 місце зі 121. Для порівняння, у 2021 році Україна займала 61 позицію.

  • Індекс показує здатність впливати на інших за допомогою привабливості та переконання, а не примусу та сили. Серед досліджуваних показників, зокрема, впливовість, впізнаваність та репутація країн. Завдяки успішному застосуванню дипломатичних інструментів Україна увійшла до 20 найвпливовіших країн світу, – йдеться у повідомленні.

В Українському інституті відзначили, що репутація України продемонструвала помірне покращення, зауваживши, що зростання показника стримують респонденти з Азії, які вважають, що репутація України дещо знизилась.

Відповідно до регіональних показників, найбільше зростання позитивного сприйняття м’якої сили України зафіксовано в Європі, у Близькому Сході та Північній Африці, Північній Америці та Океанії. Найвищі оцінки Україні дали переважно країни, які мають спільні історичні чи культурні зв’язки з Україною: Польща, Литва, Естонія та Латвія.

Як повідомляється, загальний індекс “м’якої сили” базується на оцінці впізнаваності країни, її репутації та впливу, а також на таких показниках: бізнес і торгівля, медіа і комунікації, культура та спадщина, освіта і наука, люди і цінності, міжнародні відносини, врядування та сталий розвиток.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *