
У понеділок, 6 вересня, в Уланівській сільській раді відбулось засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо спалаху захворювання на COVID-19. В зв’язку з ситуацією навколо захворюваності на ковід одну зі шкіл громади перевели на дистанційне навчання, хоча не всіх учнів.
Про це жителів громади повідомили у соцмережі.
Так, учнів п’ятих і дев’ятих класів школи села Рибчинці перевели на дистанційне навчання тимчасово. У школу вони підуть 18 вересня.
Учні молодших класів качанівського навчального закладу продовжують навчання у звичному режимі, звісно ж, із дотриманням санітарно-епідеміологічних норм. Крім того, рішенням комісії було вирішено зобов’язати всіх керівників навчальних закладів посилити протиепідемічні заходи та постійно спостерігати за ситуацією із захворюваністю.
Варто зазначити, що лише за добу, станом на 7 вересня, у Хмільницькому районі було зафіксовано 3 нових випадки захворювання на ковід. На стаціонарному лікуванні в Хмільницькій центральній лікарні – 4 особи, в Козятинській центральній лікарні – 6 осіб, в Калинівській центральній лікарні – 3 особи.
Вчора головний санлікар Ігор Кузін попередив, що вже найближчим часом, а саме з 13 вересня через збільшення захворюваності в областях, в Україні на загальнодержавному рівні замість «зеленого» введуть «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.
А на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я опублікували критерії переходу на онлайн-освіту.
Отже, залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися. Навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв:
1. «Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності)
Відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам’ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та закладів освіти.
2. «Жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності)
Відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог.
Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.
3. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності)
Відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.
Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.