У жителя Хмільника виявили хворобу Лайма: прогнозується зростання захворюваності

У жителя Хмільника виявили хворобу Лайма: прогнозується зростання захворюваності

На території Хмільницького району зареєстрований перший у 2023 році випадок хвороби «Лайма» у мешканця м. Хмільника в результаті укусу кліща. Про це редакції NEWS Хмільника  повідомили у відокремленому структурному підрозділі Хмільницького районного відділі ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ».

У відокремленому структурному підрозділі нагадали, що щороку, із настанням тепла, активізується одна із більш небезпечних загроза – іксодові кліщі, які є збудниками небезпечних захворювань. Зазвичай сезон активності кліщів триває по листопад та має два піки активності – у квітні-травні та у серпні-вересні. Все залежить від погодних умов.

Зони розмноження та активності іксодових кліщів – це рекреаційні зони, лісосмуги,
парки, сквери, зелені насадження в громадських просторах, навчальних та дошкільних
закладах.

Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща (укусу).

За 4 місяці 2023 року на укуси кліщів в Хмільницькому районі за медичною допомогою звернулись 57 жителів. На жаль, надалі прогнозується зростання випадків реєстрації хвороби Лайма.

З огляду на це, з метою припинення розповсюдження кліщів та зменшення їх  популяції основними напрямками вирішення цієї проблеми та забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на території району доцільно вжити такі заходи:

  • Забезпечити належне утримання парків та рекреаційних зон, не допускати наявності
    нагромадження сухої трави та листя;
  • Проводити акарицидну обробку рекреаційних зон, місць масового перебування людей на територіях зелених насаджень, у тому числі закладів охорони здоров’я та закладів освіти двічі на рік з дотриманням вимог безпеки для людей та навколишнього середовища.

Під час проведення акарацидної обробки різко зменшується популяція іксодових кліщів, що відповідно веде до зменшення ризиків зараження небезпечними хворобами.
Рекомендована обробка рекреаційних зон, лісосмуг, парків, скверів, зелених насаджень в громадських просторах, навчальних та дошкільних закладах.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *