У ВР хочуть запровадити акциз на напої, які містять цукор

У ВР хочуть запровадити акциз на напої, які містять цукор

У Верховній Раді уже зареєстровано законопроект №9032-1 щодо запровадження акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням цукру чи інших підсолоджувальних або ароматичних речовин.

У пояснювальній записці зазначають, що  законопроєкт передбачає віднесення таких напоїв до підакцизних товарів та встановити специфічну ставку податку у розмірі 0,1 євро (4 гривні) за 1 літр напою. Платниками податку будуть виробники та імпортери напоїв.

За словами народного депутата Романа Грищука, 50% отриманих коштів підуть на програми профілактики та лікування захворювань, які виникають від регулярного вживання солодких газованих напоїв. Інші 50% – на програму дитячого харчування в школах.

  • ВООЗ та інші організації рекомендують оподаткування солодких напоїв як частину комплексного пакета втручань для запобігання поширеності неінфекційних захворювань. За оцінками ВООЗ, зростання ціни на солодкі напої на 20% за рахунок оподаткування може привести до скорочення їх споживання приблизно на ті ж самі 20%, таким чином запобігаючи ожирінню та діабету, – пояснили у Верховній Раді.

Ініціатори проекту вважають,  якщо цього року приймуться ці закони, то з 2024 року можна буде додатково залучити до бюджету від 5,1 до 7,8 млрд гривень, а також знизити споживання таких напоїв на 21%.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *