У воєнний час кожен українець має бути на робочому місці: чому?

У воєнний час кожен українець має бути на робочому місці: чому?

Українцям зараз так важливо наполегливо працювати — кожному у своїй професії, кожному — на своєму робочому місці, підтримуючи економіку країни у скрутні часи, виробляючи власний український продукт, створюючи обіг коштів, наповнюючи податками бюджет. Пояснення про те, чому кожен українець має бути на своєму робочому місці – розмістив на своїй сторінці у Фейсбук віце-президент віце-президент зі стратегії у компанії Intellias (www.intellias.com) — однієї з найбільших ІТ компаній України Роман Павлюк, – повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на Вечірній Київ.

ВІЙНА – ЦЕ ДУЖЕ ДОРОГО

  • Дуже і дуже дорого. Війна в Іраку 2003 року обійшлася американцям в 1.1 трлн доларів. Один день війни за різними оцінками обходиться росії приблизно в 20 млрд доларів. Я думаю, що не менш значуща цифра властива сьогодні й для України, і ми теж витрачаємо не менше 3-4 млрд в день.
  • Ми всі зловтішаємося, дивлячись, як російський рубль перетворюється в «двохсотого» у прямому значенні цього слова, разом із самою економікою РФ. Але будьте певні — те саме зараз відбувається з нашою… На сьогодні ми маємо:

— практично повністю зупинену міжнародну логістику: аеропорти закриті, порти закриті, кордони прикриті;

— основні логістичні склади в нас знаходилися під Києвом — там зараз все заблоковано, а значить майже вся внутрішня торгівля, особливо онлайн, теж зупинилася;

— Україна експортувала метал і зерно через порти, а вони заблоковані;

— посівна кампанія, як і сільське господарство під тотальною загрозою: основною «житницею» для нас є Південь, де вирощують соняшник і пшеницю — основний наш експорт;

— міжнародні компанії, які мають виробництво в Україні, скоріш за все будуть змушені згортати виробництво через логістичні складнощі та високі ризики, а значить десятки тисяч людей лишаються без роботи;

— більше мільйона людей покинули свої домівки, і з ними робочі місця, а значить вони випали з економіки і перестали в неї вкладатися.

СЬОГОДНІ ЦІННОЮ Є КОЖНА ПАРА РУК

Роман Павлюк наголошує, що міг би продовжувати цей список ще довго.

  • Але для чого, здавалося б вам, я це пишу? Щоб сіяти паніку?! Ні! Я хочу, що ми тверезо оцінили, наскільки сьогодні цінними є кожна пара рук, які задіяні у БУДЬ-ЯКОМУ секторі економіки.

Тому прошу вас про наступне, хоч може на перший погляд це звучить незвично і навіть дико:

ПЕРЕСТАНЬТЕ волонтерити лише заради того, аби волонтерити, жертвуючи робочим часом: якщо у вас зараз є робоче місце, і там є робота — то це і є ваш основний рубіж оборони Батьківщини!

Поважайте, ба навіть боготворіть, підприємців та бізнес, який пробує стабільно працювати в цих умовах: вони зараз хребет економіки!

Подолайте у собі почуття провини вижившого (це оте «чому я в теплі, якщо інші на передовій»): не можуть всі люди, особливо чоловіки, піти на фронт. Якщо так станеться, то вже за 48 годин армія почне здаватися ворогу через голод! Кожен має своє місце у цій війні і кожен має вести оборону на своєму рубежі!

Продовжуйте обертати гроші: заплатіть рахунки, заплатіть податки, замовте випічку у вашої знайомої, як ви це робили до війни, зробіть манікюр, стрижку у барбершопі, купуйте продукти у тому ж магазинчику, як і раніше, заплатіть за квартиру, оплатіть заняття з терапевтом, з тренером йоги і так далі. Старайтеся тримати оборот коштів максимально можливим і це буде ваш вклад у боротьбу! І це нормально!

ПІДПРИЄМЦІ МАЮТЬ ТРИМАТИ БІЗНЕС ВІДКРИТИМ

  • Підприємці, при найменшій можливості, тримайте бізнес відкритим! Особливо на Заході України, де загрози війни мінімальні. Це дуже критично зараз. Тим, хто виїхав за кордон: шукайте роботу і негайно приступайте до неї. Ваші пожертви на армію і перекази в Україну, навіть мінімальні, будуть дуже цінними для нас!
  • Окремо звертаюся до ІТ-шників: зараз ви чи не єдиний працюючий канал валюти в Україну. Та й вцілілий сектор економіки у цілому. Тому вже сам факт, що ви працюєте — це сильний вклад у перемогу! Маєте можливість евакуюватися за кордон — окей, зробіть це. Але не припиняйте роботу на наші українські компанії і не припиняйте сплачувати податки в Україні!
  • Всіх, хто каже, що як то так можна працювати/торгувати/робити манікюр/ходити в спортзал/пекти торт/навчатися, коли в країні війна — посилайте услід за рускім карабльом.
  • Кожен раз, коли вам стане боляче і нахлине почуття провини «чому я не там», повторюйте: «Я працюю! Це моя боротьба! Це мій рубіж оборони моєї Батьківщини! Я не здам його і не здамся сам (-а), бо моя Україна — понад усе! Всім нам перемоги! Віримо в ЗСУ! Слава Україні!

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *