У Вінниці виявили ботоферму

У Вінниці виявили ботоферму

Кіберфахівцями СБУ на території міста Вінниці було виявлено так звану ботоферму. Її діяльність була направлена на масову реєстрацію та ведення облікових засобів у популярних соціальних мережах.

Про це повідомляє NEWS Хмільника з посиланням на Управління СБ України у Вінницькій області.

Штучно створені підконтрольні «боти» зловмисники використовували в інтересах ворога: поширювали неправдиву інформацію в українському сегменті мережі Інтернет, провокували панічні настрої, а також поширювали ворожі інформаційні наративи задля дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Україні.
У ході санкціонованого обшуку, проведеного в приміщенні, де функціонувала ботоферма, було  виявлено і вилучено

  • GSM-шлюзи (GoIP),
  • маршрутизатори,
  • SIM-картки і засоби зв’язку
  • комп’ютерне та інше обладнання, що використовувалась злочинній діяльності.

У повідомленні йдеться про те, що наразі триває досудове розслідування.

У СБ України повідомили також і про те, що з початку війни працівники служби безпеки ліквідували 5 ворожих ботоферм потужністю понад 100 тисяч фейкових акаунтів. Вони діяли на території Харкова, Черкас, Тернополя, Полтави і Закарпатської області. Фейкові акаунти були створені в різних соцмережах, включно з тими, які наразі є забороненими в Україні.

Як повідомили в СБУ, через цю “армію” ботів поширювались фейки про війну рф в Україні, а також йшло масоване нав’язування і виправдання російської ідеології. За цими фактами СБУ вже розпочала кримінальне провадження. Цей злочин кваліфікується за статтею 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та карається позбавленням волі терміном до 15 років.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *